טיפול בתנועה

יום חמישי, 23 באוקטובר 2014

פילאטיס כדרך לחיים בריאים יותר

הבריאות שלנו היא הדבר המוביל אותנו בחיים, וגם אם אנחנו לא פועלים באופן יומיומי לשימור ושיפור הבריאות, הרי שברגע שאנו חולים אנו נזכרים מיד בחשיבות הבריאות והחוסן הגופני. אורח חיים בריא, הטרנד שהפך לדרך חיים בישראל, כולל בתוכו תזונה, מנוחה, וכמובן, פעילות גופנית.
הישראלי הממוצע עושה פעילות גופנית מסוג זה או אחר, כולל אימוני משקולות מועדון כושר וספורט, ריצה על המסלול או בפארק, תרגול הליכות שלוש פעמים בשבוע, רכיבה על אופניים, ואפילו אומנויות לחימה, יוגה ושחייה.

פילאטיס הוא אחד מאותם תחומי כושר וספורט שמיטיבים עם הבריאות שלנו בצורה יוצאת דופן. העיקרון המנחה של התעמלות הפילאטיס הינו ביסוס היציבה והתפקוד השוטף של הגוף, לצורך תמיכה בבריאות האדם ולתפקוד גבוה בגוף בריא ומלא אנרגיה.

המטרה ששם לפניו הפילאטיס הינה להביא כל אדם למצב בו הוא יכול לבצע את מטלות היום שלו בצורה אופטימאלית תוך הימנעות מפגיעות ושחיקה גופנית, ותוך שימוש במינימום המאמץ. במילים אחרות - בניית מערכת גופנית אידיאלית לתפקוד יומיומי מעולה.

על יתרונות הפילאטיס

מכוני הכושר ומועדוני הספורט מלאים במכשירים מתקדמים, שיעורים שונים והזדמנויות רבות להפעיל את הגוף, להתחזק ולהשתפר. שלא כמו הספורט העצים, פילאטיס עובד עם הגוף, מבלי למתוח את גבול קצה היכולת למקום בו מתרחשות פציעות.

השחיקה הגבוהה שמגיעה מתרגול ואימון בספורט התחרותי או העצים אינה נרשמת בתרגול מדויק ועדין כמו פילאטיס. מסיבה זו תרגול גופני זה מאפשר לכל אחד ואחת לבנות את הגוף שלהם ולשפר את התפקוד בצורה אינדיווידואלית לחלוטין, מבלי לסכן את מערכת השרירים, השלד, המפרקים והגידים.

עובדה זו היא ההופכת את התרגול למושך עוד יותר, שהרי ניתן להמשיך לתרגל ולהשתפר לאורך זמן רב, ללא צורך בהתאוששות רבה. בתרגול זה המאמץ מדויק והתנועה מותאמת ליכולת ולצורך, מבלי לחרוג מעבר לגבול היכולת, תוך בניה של שיפור אישי מתמיד.

מעבר לשיפור במערכת השריר שלד ובשרירי הליבה והיציבה שלנו תומך הפילאטיס במערכת העצבים ומחדד את יכולות הפעלת השרירים שלנו בכלל מערכות הגוף, וזאת על-ידי אימון הדורש תשומת לב מרבית והכרה של הגוף בצורה עמוקה יותר מאשר בספורט אחר.

היכן מתרגלים?

אימון פילאטיס דורש מרחב ייעודי שהותאם לתרגול, ומכיל מכשירים מסוימים המאפשרים את כל קשת התרגילים של הסגנון. מסיבה זו ההעדפה המיידית של רבים היא פעילות במועדוני כושר וספורט כמו רשת מועדוני הכושר הולמס פלייס, מועדונים המאפשרים גישה למתקנים חדישים ולשיעורים רבים.


בחירה נוספת היא במועדונים המתעסקים אך ורק בתחום זה, בהם תמצאו את אותם המכשירים המתאימים לתרגול, ללא התוספות המגיעות בשימוש במתקני מועדון ספורט. אם כמו רבים מהישראלים אתם כבר מנויים במועדון כושר וספורט, בדקו בלוח השיעורים והחוגים שהוא מציע, ואולי תופתעו לגלות כי שיטה זו נמצאת על סדר היום של המועדון בו אתם מתאמנים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה