טיפול בתנועה

יום רביעי, 29 במאי 2013

תוכן איכותי עם ערכים ואמת - פורטל כיפה

האינטרנט מלא וגדוש בתכנים מכל הסוגים, מידע מגוון, דעות, תמונות, משחקים, הגיגים ומה לא. פעמים רבות נועדו האתרים השונים לקדם חברה, מוצר או שירות, אחרים משמשים לעבודה או לימודים ומספקים מידע שימושי ועדכני. יחד עם זאת לא פשוט למצוא פורטל שיהיה בו תוכן איכותי, עמידה על ערכים ועקרונות, גם במחירו יתור על פרסומת באתר ועם אמת טהורה ונקייה. בכל זאת, כשמחפשים אחד כזה- מוצאים.

מידות טובות


כיצד עובד אתר? באספקט הטכני שלו כל התכנים והמידע, ניהול התמונות והסמלים שבו שמורים על גבי שרת חיצוני. שרת זה משמש לתחזוקת האתר, שמירה עליו מפני פריצות (חשוב מאד במקרים של אתרים עם מערכות סליקה), מתחזק אותו, מסייע בעדכון הנתונים והתכנים באתר ומתקן תקלות בזמן שהן מתרחשות. משמעות הדבר היא כי שרתים אלו עובדים 24/7, כולל כמובן שבתות וחגים. התפיסה היא כי אם לא נטפל באתר שלנו ברגע בו מתרחשת תקלה, הוא פשוט יחדל מלהתקיים, לא יהיה בו עניין ונפסיד לקוחות, קיימים או פוטנציאלים או גולשים אקראיים. ויש כאלו הסבורים אחרת.
כניסה ועיון בפורטלים המתעקשים לשמר ערכים של שמירת השבת, של תוכן איכותי ושמירה על ערכיו של האתר ושל מי שעומד מאחוריו מגלה תמונה אחרת: יש פורטלים שא מקיימים את התחזוקה שלהם במהלך השבת, לא מגיבים לתכנים ביום זה, לא מפרסמים תכנים חדשים ועדיין הם חזקים ויציבים, מוערכים ובעלי פופולריות רבה. כזה הוא פורטל כיפה ומסתמן, כי דווקא השמירה על הערכים ועל האמת הפנימית של מנהלי האתר והכותבים בו, מחזקת אותו והופכת אותו לפורטל אמין, יסודי ומעמיק.

פורטל עם ערך מוסף


פורטל כיפה הוא פורטל המשמש בעיקר דתיים לאומיים, שומרי מסורת וכאלו שיש להם זיקה לדת או מעוניינים לקבל מידע מקיף ומפורט מהעולם היהודי. הפורטל מצליח לשלב בצורה מעוררת התפעלות, באופן נינוח ובלתי מאולץ את האספקט הדתי לצד אספקטים חשובים ומעניינים נוספים, כמו פוליטיקה, חדשות, בריאות, זוגיות, ספורט וכיוצ"ב. עיון בתכני הפורטל מגלה אוסף של תכנים שהם קודם כל עדכניים ורלוונטיים, מודרניים ושימושיים. כלומר, אם ברצונכם לקבל מידע חדשותי, מזג אוויר או ללמוד עוד על הגזירות הכלכליות החדשות, תוכלו למצוא את כל המידע שם. יחד עם זאת, אם בוערת לכם שאלה בנושא זוגיות, הלכה, יהדות במובן הרחב שלה ועוד, תמצאו במדור "שאל את הרב" תשובות ענייניות ומושכלות.

כיפה בראש


אתרים רבים ברשת האינטרנט נסחפים לעתים עם הזרם העכשווי, כלומר, מעלים תכנים בשפה המכילה סלנג, שידבר עם חתך אוכלוסיה מסוים, למשל בני נוער, מפרסמים מודעות של בעלי עסקים מבלי להתחשב בתוכן המודעה אלא בתמורה שמתקבלת אצלם וגם לא מתעדכנים בתדירות גבוהה. עבור רבים התכנים הם מספקים. אולם, כשמגיעים לפורטל כמו כיפה, השומר על אחידות המבנה, התכנים הנקיים והלשון הצחה ובעיקר תוכן רלוונטי, מעודכן ועדיין ערכי, מגלים את ההבדל.

אתר כיפה מוכיח כי אפשר לשמור על ערכים במקביל לעכשוויות, לרוח האינטרנט ואפילו לא להיות פעילים בשבת. התמורה שמתקבלת היא רבה ודווקא הערכים, ללא נסיגה מהם, הם המייחדים את הפורטל והופכים אותו לערי, אם אמת בדברים ושמירה עליה. החזות המעוצבת להפליא ובצורה מקצועית ביותר משדרת מקום יציב, אמין ורלוונטי.

מבנה הפורטל מחולק לנושאים שיש בהם נגיעה במסורת, ברוח היהדות והלאום ולא רק. השילוב הזה הוא מרענן, אינו כופה את דעתו על אף אחד הקוראים שנמשכים ושבים אליו בשל התכנים המוקפדים, העניין והמענה המהיר והאנושי לשאלות שעולות בפורומים השונים.


למי שאינו יודע, ניהול פורטל בסדר גודל שכזה דורש, מעבר לתכונות והערכים, גם עבודה מקצועית המבוססת על ידע, היכרות עם עולם האינטרנט ושימוש מושכל בידע ובנסיון. כשמדובר בפורטל כיפה, ניכרת המקצועיות ואיכות האתר גם מבחינת הבנייה והתכנון שלו, נוחות הגלישה ומהירות התגובה. תענוג. מקצועיות היא דבר חשוב לאין ערוך באינטרנט, המקום בו הגולשים הפכו למפונקים ותובעניים ומחפשים מקום בו יהיה ריבוי תכנים מגוונים, מהירות תגובה ועיצוב מוקפד, נוח וידידותי לגולש. פורטל כיפה מספק חווית גלישה אחרת, ייחודית ומהירה ולא לחינם הוא נהנה ממוניטין גבוה של פורטל איכותי השומר על איכותו לאורך כל הדרך.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה