טיפול בתנועה

יום שני, 4 במרץ 2013

חתונה היא לא רק אירוע חסר משמעות

רוב חיי ביליתי באמונה שחתונה הינה סמל סטטוס ותו לא. ניתן לראות את זה בהתנהגות האנושית הטיפוסית, החתונה וכל אירוע החתונה אינו סובב את החתן והכלה שמתחתנים אלא את האולם, איזה צבע יהיו הפרחים, מה תהיה המוזיקה, איזה אוכל יגישו, האם האורחים יצאו מרוצים או מה הם יחשבו עלינו.

חתונה היא סמל סטטוס כי החברה עשתה אותה כסמל סטטוס

חתונות היום מהוות אירועים חסרי תוכן, למעט אותו רגע מקודש שהזוג עומד תחת החופה האירוע כולו ריק. אנשים לא באים בשביל החופה, הם באים בשביל האלכוהול, הפיצ'רים השונים, האוכל ולכבד את האירוע. אפילו היום שומעים תמיד מי שיסנן בין שיניו "לעזאזל חתונה זה קנס" רק כי הוא צריך להביא שיק. 

חתונה במהותה הנקייה ללא התוספות זהו איחוד מקודש נשמתי ועמוק בין שני בני זוג שהחליטו להצהיר על אהבתם הנצחית. הרגעים הללו של האיחוד הם מהמקודשים במרבית התרבויות האנושיות, רק כי הפכנו להיות אינדיבידואלים רודפי עוצמה וכוח, הרגע הזה התעוות והפך להיות אירוע שהוא הצהרה על "סמל סטטוס". היום רואים בחתונות גימיקים זולים, אפקטים ושלל אשליות שמסיטות את תשומת הלב מהאירוע המקודש אל תוך אותו "סמל סטטוס" 

חתונה צריכה להיות אינטימית כי איחוד מקודש משמעותו אינטימיות אמיתית

על חתונה להיות קטנה ואינטימית, יצירת הרגע המדהים הזה שבו שתי נשמות מתאחדות תחת טקס מקודש זהו רגע שאין לזלזל בו, ברגע שהאירוע כולו הוא גרנדיוזי, כל תשומת הלב הולכת לאירוע, לאורחים ולאוכל במקום לאותו רגע מקודש. כאשר אתחתן ויותר נכון לומר אם אי פעם אתחתן, יהיה זה רגע אינטימי וקדוש, ולא אירוע מפוצץ. את האירוע המפוצץ את החופה אני אעשה בנפרד, אבל זה רק אני. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה