טיפול בתנועה

יום רביעי, 20 במרץ 2013

מדיטציה במרכז יסוד


מדיטציה היא כלי ושיטת תרגול אשר מסייעת בתהליכי קשב והעמקת המודעות העצמית, היא מסייעת מאד בתהליכי צמיחה והתפתחות אישית ומהווה כלי מהותי בתהליכי ריפוי שונים של הנפש וגם של הגוף. מדיטציה מאפשרת לקבל שקט חיצוני ופנימי, היא מסייעת להוריד את הווליום מכל הרעשים ובכך מאפשרת להגיע למצב של רוגע ושלווה. בעזרתה של המדיטציה ניתן לשפר את יכולות הקשב והריכוז, היא מסייעת להפיג חרדות ודאגות, היא מסייעת להגיע לאיזון הנכון בין המחשבה והשכלתנות לרגשות ומעניקה סיפוק רב. לאורך זמן היא מאפשרת להגביר את המודעות ולהרחיב את התודעה.

ישנן שיטות תרגול שונות למדיטציה הן מבחינת אופן הביצוע והן מבחינות רבות נוספות. ישנן מדיטציות שמאפיינות תרבויות ודתות שונות וכך גם מדיטציות שמותאמות לאורח החיים המערבי כמו למשל מדיטציה בתנועה ועוד. בסופו של דבר כל הטכניקות מתרכזות לכדי אותה מטרה- שקט וריפוי.

מדיטציה במרכז יסוד נעשית באופנים שונים והיא מתאימה לכל האנשים מכל תחומי החיים ובכל הדרגות. במרכז תוכלו למצוא קבוצות שונות או שתוכלו לתרגל מדיטציה באופן עצמאי, כאשר לשרותכם עומדת האפשרות אף לתרגל מדיטציה בשיעור פרטי, אחד על אחד, בנוסף אחד ממסלולי התרגול של המרכז מיועד למנהלים ומותאם במיוחד לקהל זה.

על המרכז ומיסדו


בראשו של מרכז יסוד עומד יונתן קדם. את תחילת דרכו עשה קדם דווקא בעסקים ולאחר שהשלים תואר ראשון בכלכלה בלונדון ותואר שני במנהל עסקים בניו יורק שבמהלכו החל לתרגל יוגה ומדיטציה הוא עבר ללימודי רפואה משלימה והומאופתיה בישראל. בהמשך הדרך הקים את מרכז יסוד בתל אביב, לאחר שהבין שהיעוד שלו בחיים אינו מתרכז בעסקים.

המרכז מעניק הזדמנות לאנשים ללמוד ולתרגל מדיטציה כאשר בין הקורסים השונים הוא מעביר גם קורס מדיטציה למתחילים. הקורס מיועד לאנשים שאין להם כל רקע במדיטציה ומטרתו להכיר את העולם ולהעניק כלים לתרגול מדיטציה והגברת המודעות העצמית. הקורס משלב בין כלים ועקרונות לתרגול מדיטציה ומודעות עצמית.  במסגרת הקורס ילמדו תכנים שונים הנוגעים למשמעות והשלכות הדיבור, דיבור נכון ושליטה על דיבור. שחרור התניות ופחדים, מציאת שביל ויעוד בחיים, יצירה של מציאות חדשה ועוד.

את התוצאות המרהיבות של מדיטציה ניתן לראות כבר לאחר השבועות הראשונים של התרגול כאשר במהלך הזמן, ככל שמרבים בתרגול ניתן לראות שינויים מהותיים של ממש.

התרגול הבסיסי של מדיטציה הוא באמצעות נשימות והתרכזות בהן, זו גם השיטה המרכזית אותה מלמדים במרכז. באמצעות התמקדות וספירה של נשימות אפשר לשחרר את המחשבה מהפעילות הערה הרגילה שלה ולהגיע לשקט ורגיעה שיאפשרו לתת מודע להתחיל לצוף על פני השטח, מאחר ומדיטציה היא מצב שבין ערנות לשינה למתרגל יש הזדמנות לצפות במה שעולה ממנו, ללמוד על עצמו טוב יותר ולהתחיל לנווט את הנפש והמחשבה שלו באופן אקטיבי יותר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה