טיפול בתנועה

יום ראשון, 3 במרץ 2013

רפואה משלימה


אחד הטרנדים העכשוויים בתחום סגנון החיים ושמירה על אורח חיים תקין הוא שילוב של אלמנטים שונים מתחום הרפואה המשלימה ברמה היומית. מה שהתחיל כרפואה שעשו בה שימוש קומץ של אנשים כעזרה לרפואה המערבית ולטיפולים הקונבנציונאליים הפך בשנים האחרונות לנחלת הכלל אשר מרבית הציבור עושה בו שימוש ברמה היומית. מהי הרפואה המשלימה, כיצד היא משפיע על החיים של כל אחד ואחד מאיתנו וכיצד ניתן לתעל אותה לטובתנו האישית? כל התשובות בכתבה הבאה.

מהי רפואה משלימה?

רפואה משלימה היא תורת ריפוי העושה שימוש בשיטות ריפוי עתיקות של המזרח הרחוק. בבסיס השיטה, ריפוי של הגוף באמצעים טבעיים בלבד ללא צורך בבדיקות או בפעולות פולשניות אשר לפי התורה מפריעים לאיזון הכללי של הגוף ולהרמוניה בין אברי הגוף השונים. הרפואה המשלימה באה במקרים רבים לצד הרפואה המערבית ומשלימה את הטיפול הקונבנציונאלי אם על מנת לסייע למטופל להרגיש יותר טוב ואם על מנת לתמוך בתהליך הריפוי הקונבנציונאלי.

רפואה סינית


אחד הסעיפים של הרפואה המשלימה הוא טיפול ברפואה הסינית. הרפואה הסינית הפכה להיות יותר ויותר נפוצה בעולם המערבי הודות לעובדה שאינה מצריכה טיפולים פולשניים או כואבים ולאמונה הרווחת באשר ליעילותה. בין הטיפולים הנכללים במסגרת הרפואה הסינית ניתן למצוא את הדיקור הסיני שמשמעותי דיקור באמצעות מחטים דקות החודרות את העור ומזרימות אנרגיה באמצעות הדם לאיברים הפגועים, צמחי מרפא שסגולתם ידועה שנים רבות ואותם ניתן להתאים לבעיות הרפואיות של המטופל, טיפולי שיאצו ועוד.

טיפולים משמרים באמצעות הרפואה המשלימה


רפואה משלימה מציעה מגוון רחב של טיפולים משמרים אשר הפכו לנפוצים יותר ויותר בשנים האחרונות. בעיות רפואיות שונות כמו בעיות מתח או בעיות גב שאין להם פתרון מעשי בעולם הרפואה המערבי יכולים להיות קלים להתמודדות על ידי שימוש בטכניקות הרפואה המשלימה. אחד הטרנדים הנוכחיים בתחום הרפואה המשלימה הוא טרנד צמחי המרפא והדיקור הסיני להרגעת הגוף והנפש וכלות רבות לפני חתונה עוברות טיפול דיקור להרגעת הגוף מהמתח לקראת היום הגדולה. האמונה היא שביצוע דיקור או שתיית תה צמחים בעל סגולות מרגיעות יסייע לכלה לפני חתונה להגיע שלמה ורגועה לאירוע וליהנות מכל דקה בו.

טיפולי רפואה משלימה בקופות החולים


לאור הביקוש הרב של טיפולי רפואה משלימה לצד טיפולי הרפואה הקונבנציונאלית הן כטיפולים משלימים והן כטיפולים משמרים, קופות החולים ובתי החולים השונים מספקים שירותי רפואה משלימה למטופלים המגיעים למרפאות שלהם. אנשי המקצוע המטפלים במסגרת קופות החולים מטפלים בקליניקות פרטיות או בחדרים הנמצאים בקופה ונותנים שירותי דיקור סיני, טיפולי שיאצו, טיפולי רפלקסולוגיה, ייעוץ תזונתי המבוסס על תורת הנטורופתיה וטיפולים נוספים .
מטופלים המעוניינים להגיע אל המטפלים יכולים לעשות שימוש בשירותי הקופה על מנת לקבוע תור ומקבלים סבסוד והנחות משמעותיות על הטיפולים בין אם הם מבוצעים בקליניקות ובין אם בתוך הקופה עצמה. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה