טיפול בתנועה

יום שלישי, 29 בינואר 2013

לבדות אמיתית משמעותה שחרור מלא

איני יודע אם זה בתודעה הקולקטיבית תהיה אשר תהיה, אך השבועות האחרונים אצרו בתוכם טלטלות אינספור, לא פעם חשתי איך האדמה נשמטת מתחת לרגליי, מוצא את עצמי חשוף ולבד בעולם. התובנה הזו שאני לבד בעולם התגלתה לי לא מעט פעמים בשבועות האחרונים, כאשר מפרקים את התפיסות המוכרות נחשפת אמת אחת מדויקת.

הלבדות טומנת בחובה את הפוטנציאל לשחרור אמיתי

החיים נראים כתנועה אחת מתמדת קדימה, אך האמת היא שהם מנותקים מרצף. כאשר נבטה בתוכי התובנה שאני לבד, כל האחריות על הדבר הזה שנקרא חיים הגיע לידי ממשות אבסולוטית. תשומת הלב עברה מתלות בגורמים חיצוניים לעצמאות מוחלטת, אחריות מוחלטת ותחושת שליחות.

טבעה של תובנה היא להשלים את החלק החסר בפאזל ובכך לחשוף תמונה שלמה יותר, מלאה יותר, ממשית יותר. כאשר מתמקדים בעובדה שאנו לבד בחיים הללו ללא נחמה, ללא משענת, ללא עזר להשען עליו העוצמה הפנימית האמיתית שלנו יכולה לבוא לידי ביטוי במלוא הדרה, כך גם הביטוי העצמי, המימוש העצמי וכן הלאה. כאשר אין לך על מי להשען אתה חש שליחות וחובה לקחת אחריות על החיים כולם, כאשר העוצמות הפנימיות שלך מתגלות אתה מחויב להיענות להן.

מה שאתה עושה אינו מגדיר אותך אך גם אינו נפרד ממך

יש מי שחש שהעשייה שלו מגדירה אותו, יש מי שחש שהעשייה שלו והמניעים שלו הם שני דברים שונים ומנוגדים, הפער הזה שנוצר בין מה שאנו עושים לבין מה שאנו חושבים יוצר חיץ, חיץ במפגש בינינו לבין המציאות, כך יוצא שאנו חיים את המחשבות שלנו, הדימויים שלנו, תמונות החלום שלנו ועוסקים רוב חיינו בבניית מגדלים דימיוניים וכיבוש סמלים שמהווים מבחינתנו את מי שאנחנו.

כאשר אנו פוגשים את המציאות כמו שהיא, ללא דימויים, ללא השלכות, ללא החיץ אנו פוגשים מציאות מחוספסת, קשה, קרה ומנוכרת, מציאות מורכבת מאינספור רבדים מלאה במיסתורין ובמפגש האלים הזה במציאות המניעים שלנו נחשפים, הטבע האמיתי שלנו נחשף.

המפגש הזה עם המציאות ממלא אותי באימה, בפחד שחיי תלויים בי, שמעשיי הם באחריותי והחיים עצמם בכף ידיי, כמי שמרבה להביט לתוך עצמו ולהתבונן, אני מבחין שהתנועה הזו של הפחד היא רק מכיוון שיש רצון מאוד בסיסי לשמר את הקיים, לרצות לשמור על מה שבניתי, על מה שאני מכיר, על הדרך שהגדירה אותי, למעשה המניע שלי לשמר את עצמי הוא כה עמוק עד שלעיתים הפחד הזה משתלט כמעט על כל המרחב הפנימי שלי.

המפגש עם המציאות הזו דורש ממני התגברות, דורש ממני להתעלות מעל המוכר ולצעוד לתוך המיסתורין של החיים נקי מפניות, לפגוש את הדברים יהיו אשר יהיו מתוך רצון לגלות את העוצמות האמיתיות ביותר, את הכוח העצום שטמון בתוכי. כל מפגש עם המיסתורין מלווה בתחושות של חשש, אך בחירה מתוך חשש אינה בחירה כלל - אם לא נצעד למיסתורין לא נדע מהו התפקיד שלנו בעולם, איך אנו משתלבים בתוך ההיררכיה הזו של התודעה ההולכת והמתרחבת, לא נלמד את עצמנו על בורינו.

הצעד הראשון להתגברות הוא משמעת עצמית, בעיניי משמעת עצמית זו הדרך הבסיסית והפשוטה ביותר ליצור אנרגיה בכדי לפגוש את החיים מתוך המיסתורין שקיים בהם ולא מתוך הדימויים השונים שחונכתי עליהם, או הפחד שמעת לעת נע בתוכי ללא שליטה. התגברות אף מכילה בתוכה את הפוטנציאל לגילוי וחשיפה של כוח, של עוצמה ושל התמודדות עם החיים כפי שהם.

ווינסטון צ'רצ'ל אמר משפט יפה - "When your going through Hell Keep going" כי רק כאשר תיחבט בקירות של המציאות, תעבור דרך הכאב, הקושי, הבילבול והפחד תוכל לראות את התמונה במלואה. החיים מלאים במיסתורין שיש לפגוש וכל מפגש עם המיסתורין הזה מלווה בפחד, התעלות והתגברות הן העשייה הממשית של הצעד קדימה למרות הפחד, למרות הקושי, למרות חוסר הוודאות.


כאשר תכירו בעובדה שאתם לבד, תוכלו להשתחרר מכל הכבלים שאוחזים בכם, מנטליים ומציאותיים, תוכלו להאזין מתוך דממה מוחלטת למתרחש בתוככם ולזהות את העוצמות האמיתיות שלכם, כאשר אתם חשים בשליחות גדולה שעליכם לבצע, כאשר אתם חשים בעוצמה שפורצת מבפנים תנו לה להתפרץ, לכו איתה בטוטאליות וגלו את החיים כפי שהם, רק לאחר שתעברו דרך הקושי, הבילבול והפחד תוכלו לקבל תמונה בהירה יותר של עצמכם, שלמה יותר, ממשית יותר. 

2 comments:

  1. אם אתה מרגיש שכדי להיות משוחרר לחלוטין עליך להיות לבד, למה אתה כותב בבלוג כדי שכל העולם יקרא? היה כן עם עצמך, אתה לא באמת רוצה להיות לבד.

    השבמחק
  2. אם מהקטע הנוכחי הבנת שלבדות משמעותה להיות יחיד ויחידי בעולם ריק, הרי שפיספסת...

    אין זה אומר שאתה לבד בעולם מבחינה פיסית, אלא שהאחריות על חייך מוטלת אך ורק עלייך, בצורה כל כך אבסולוטית שהאמת הזו משחררת אותך מכל הכבלים המנטליים, התפיסתיים והפיזיים שלך.

    ללבדות יש הרבה רבדים ורק אחד מהם משמעותו להיות לבד ללא אף אחד מסביב.

    השבמחק