טיפול בתנועה

יום שני, 21 בינואר 2013

להצביע בבחירות מתוך אומץ לב


את המסע שלי עם ארץ חדשה התחלתי לפני כחודש, כבר אז תפס אותי אומץ הלב של החבר'ה הללו ונכנסתי בעובי הקורה, מחפש כל ידיעה שיכולה לסתור את האמת החדשה שהתגלתה בפניי. ואתמול גם עלה התחקיר המלא של אישתון אודות המפלגה, תחקיר שמציג את אותו מידע שכבר ידעתי, שכבר אמרו שכבר פרסמו - מידע שלא היה לו ערך ממשי במיוחד לא יומיים לפני בחירות.

לדעתי המתקפה על אישתון מצד פעילים היא טעות, אם אינכם יכולים לראות מדוע אישתון כתב תחקיר של 9,000 מילים אודות ארץחדשה או אינכם מבינים מהי המשמעות האמיתית של התחקיר אז אתם מפספסים ומחטיאים את העיקר. לא אעצור להתייחס מה אני חושב על התחקיר, כי התחקיר הזה אינו רלוונטי, לא כי אני תומך בארץחדשה או מתנגד לה, כי מהות התחקיר הזה אינו רלוונטי יומיים לפני הבחירות. 

לכל המתלבטים השונים שאינם יודעים למי להצביע, על פי מה אתם בוחרים לאיזה מפלגה תצביעו בבחירות הנוכחיות, הרי סביר שהתחלתם להתלבט כי הבנתם כבר מזמן שבניגוד לבחירות אחרות אתם כבר לא קונים ססמאות, לא מוכנים לסבול עוד בחירה שלאחר מכן תתגלה כשגויה או גרוע מכך לא אפקטיבית נכון?

הרי גם בכם בוערת השאלה מי יהיה הכי טוב בכנסת הזו, מי יעניק שינוי אמיתי ולא ימחל בשום אמצעים לייצג אתכם בכנסת, נמאס לכם שבכל פעם שיש בחירות כל המפלגות מנגנות את אותו ניגון שאתם רוצים לשמוע ויום אחרי הבחירות כלום לא משתנה, יום אחרי הבחירות המפלגה לה נתתם את הקול אינה עושה דבר או גרוע מכך מתגלה כחסרת יכולת או כוח לעשות שום שינוי.

ואז אתם ניגשים לכל מפלגה ובוחנים לעומק את המצע, מעוניינים שיענו לכם על השאלות, רוצים להיות בטוחים שהפעם הבחירה שלכם תהיה נכונה ושלמה, אחרי שניפיתם את רוב המפלגות שברור לכם שאינם יכולים לעשות שינוי או שבגללן אתם מתלבטים כמו הליכוד או העבודה אתם ממשיכים הלאה לכיוונן של מפלגות אחרות כמו מרצ כי לפחות המפלגה עקבית והפעם נראה שאולי יש סיכוי.

לכל אורך הדרך מפחידים אתכם שלתת קול למפלגות קטנות יהיה טעות "כי הרי הקול שלכם יזרק לפח" ועליכם ללמוד מהבחירות הקודמות, כדי שחס ושלום קולכם לא יזרק. אני איני מצביע למפלגות הגדולות מתוך פחד שקולי יזרק לפח, לבצע בחירה מתוך הפחד חסר ההגיון הזה יהיה לא רק טירוף ועיוורון אלא פחדנות. ההיגיון הבריא אומר אם מפלגה נמצאת בכנסת 10 שנים הרי שהשיטה תתפרק, השחיתות תיעלם כי לנו מפלגה גדולה שנלחמת בשחיתות הזו.

והרי אנחנו כאן, השחיתות גברה באלפי מונים היא משתוללת והפכה למפלצת חסרת תקנה שאף אחד כבר לא יכול לשלוט בה, צוחקים עלינו כאזרחים בצורה הגרוטסקית ביותר ובלי בושה מתוך מחשבה שנהיה טיפשים בדיוק כמו תמיד ונבחר באותן מפלגות שהביאו אותנו למצב העגום בו אנו נמצאים, שימו לב כמה פחד מטמיעים בכם, אז האם תבצעו בחירה מתוך פחד, לבצע בחירה למפלגה גדולה שהרי הוכיחה את כשלונה במשך עשור יהיה כמו להיות כבש שהולך לשוחט רק כי כל הכבשים הולכים אליו.

האם אתם בוחרים לכנסת מפלגה על פי הצהרת ההון שלה ? על פי הסכם העודפים ? על פי סעיף כזה או אחר שהמפלגה מציגה לכם ? במידה וכן אז תשאלו את עצמכם למה כל המפלגות לפני הבחירות לפתע מעוניינות להיות חברתיות, לפתע האג'נדה של המחאה בראש מעייניהם, לפתע מבטיחים לכם הרים וגבעות, אתם זוכרים ?
שאותן מפלגות קיימות כבר שנים על גבי שנים בכנסת והשחיתות חוגגת ? אתם זוכרים שפועלם של אותן מפלגות לא רק שלא מנע את השחיתות, מנע את ההתייקרות, מנע את המלחמה אלא אף תרם לה בשתיקה רועמת וריפיון ידיים שלא היה מבייש אישה מוכה שחוזרת לבעלה שוב ושוב.

האם אתם הולכים לבחור בכנסת בשביל ההזדמנות ליצירת שינוי וחופש אמיתי, או שמא כי אתם מפחדים ? כי אמרו לכם שהקול שלכם יתבזבז ? האם לא בוערת בכם האש לשינוי אמיתי ? ואם כן האם יש מפלגה שמבטיחה זאת ? האם יש מפלגה שברור שכל מה שמעניין אותה זה לתת לממשלה בראש ?

הרי לבצע בחירה לכנסת מתוך פחד, או מתוך הצהרות הון, או מתוך הסכם עודפים זה לבצע בחירה עיוורת, טיפשית וילדותית כמו בכל בחירות שהיו לפני 2013, זה יהיה לבצע בחירה של עיוורים ופחדנים שבגללם המדינה נראית כמו שהיא נראית, בכדי לבחור מתוך מקום אמיתי ושלם עלייך להיות להיות חסר פחד, עלייך להאמין שהשינוי אפשרי, שניתן להפיל את השיטה הזו במו ידייך, עם הרגליים, עם הידיים, עם עשייה אמיתית. הבחירה שלכם בכנסת צריכה להיות כזו שאתם מבינים שתביא עימה את הפוטנציאל האמיתי ביותר לשינוי, לא בגלל שכתוב "אנו תומכים בשתי מדינות", "אנו נסלק את הערבים", "אנו נוריד מחירים", "מפלגות קטנות שווה קול לביבי", אינני מעוניין להעליב אף אחד אבל מה הם חושבים שם בממשלה שאני אידיוט ? שאם הם יזרקו לי ססמא אז אני פשוט אתן את הקול שלי ? כי עכשיו אחרי 4 שנים של חוסר עשייה מצידם, שחיתות שחוגגת אני פשוט אגיד נו טוב אולי הפעם הם ישתנו ?

מתלבטים ומתלבטות יקרים, האם לבחור את אותן מפלגות שנמצאות כבר עשרות שנים לכנסת ולא ביצעו מאום נראה לכם כמו בחירה רלוונטית ? האם לבחור מפלגה כי יש לה הסכם עודפים זה בחירה רלוונטית ? או יותר מכך האם יש רעיון כל כך חזק, כל כך אמיתי יותר מאשר מהפיכה ? מאשר שינוי השיטה מהשורש ? האם יש משהו ששווה להצביע לו אחרי שמסלקים את הפחד ?

את בחירה שלכם ביום שלישי תשימו מתוך מקום אמיתי ושלם של אומץ, מתוך בחירה שלמה ולא מתוך פחד, אם תמשיכו לתת לפחד לנהל אתכם אתם תמצאו את העבודה והליכוד מרכיבים קואליציה ואופוזיציה ואז מצפות לנו 4 שנים לא פחות גרועות מהקודמות, אולי תפסיקו לקטר ולפחד ופשוט תקחו אחריות על החיים שלכם ושלנו ?

אם יש מי שמבטיח לתת את כל מעודו להלחם בשיטה הזו, להפוך את הממשלה הזו, לעקור את השחיתות מהשורש, הם אלו שיקבלו את הקול שלי, השאר הוכיחו את עצמם ככישלון, השאר מנוהלים על ידי אותה שיטה שמנהלת את המדינה הזו כבר יותר מעשור.

בלי פחד, ללא היסוס מתוך בחירה שלמה וצ'אנס להלחם במערכת שגרמה לי להטיל ספק במדינה שלי, אני אשים ז' בקלפי הזה ואיני מבין איך כל בחירה אחרת יכולה להיות שפויה, אלא אם כן אתם מצביעים מתוך ההיסוס והפחד שלכם, אז אני מציע לכם לפתוח את העיניים ולהריח את הורדים, כי מכרו לכם שטויות שנים על גבי שנים והגיע הזמן להראות לחבר'ה שם למעלה שאנחנו לא מטומטמים..
אתם מבינים כמה המחקר של אישתון אינו רלוונטי, כי הוא לא מתעסק בעיקר, הוא מעולם לא עסק בעיקר ובמהות אמיתית של בחירה.

גשו לבחור בנציג שאתם מאמינים בו בלי פחד ושלא יגידו לכם אחרת !

אני שם ז' בקלפי ! #ארץחדשה בלי פחד!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה