טיפול בתנועה

יום שני, 24 בדצמבר 2012

מעוניינים לצנזר מידע כדי להגן עלינו או כדי להסתיר מאיתנו ?


האינטרנט הפך לכלי התקשורת העיקרי של ימינו, יש מי שיחלוק עליי ויגיד שהטלויזיה עדיין מכתיבה את התודעה הציבורית או דעת הקהל, אך מצרים והמהפכה שהתחילה בכיכר תחריר התחילה מהאינטרנט, לא מהטלויזיה.
בכל כלי התקשורת קיימת צנזורה, צנזורה שמטרתה היא לסנן מידע לא רצוי שיגיע לציבור, מצד אחד אנו מעוניינים לסנן מידע לא רצוי ומצד שני ישנו חופש הביטוי והקו ביניהם דק מאוד מאוד, האינטרנט זהו המעוז האחרון של חופש הביטוי כפי שהוא, של התודעה הציבורית האמיתית. באינטרנט ישנו חופש ביטוי מוחלט, יש מי שיגיד שזה רע ויש מי שיגיד שזה טוב.

"נולדנו לעולם הזה חופשיים, נקיים – וכך גם נחיה בו וכך גם נעזוב אותו – אם רק נבחר בכך"

לצנזר מידע אחד ולחשוף מידע אחר בכדי להטות את הכף זו פגיעה חמורה בדמוקרטיה שלא לדבר פגיעה חמורה בחופש הביטוי, פגיעה חמורה במגדרים, באוכלוסיות ומיעוטים ובכלל הציבור, אפליה מופצת על ידי צנזורה, על ידי הדגשה של צד אחד וביטול קולו של האחר. התוצאות של צנזורה ככלי בידיים מושחתות יכולות להיות הרות אסון.

כיום התקשורת כולה מושחתת, מלאת אג'נדות, מונעת מכוח ומאינטרסים של קומץ יחידים, התודעה הציבורית כולה מוכתבת על ידי אינטרסים של בודדים – זהו מצב אבסורדי לחלוטין, הציבור מאמין למה שהוא רואה וכך גם נשלט על ידי מה שהוא רואה ונע כמו עלה נידף מידיעה אחת לאחרת – ידיעות שמטרתן לשמור על הפילוג, לשמור על המצב לשמור עלינו ישנים, לשמור על הפחד ועל האויב הלא ממשי שאנו נאבקים בו.

  •              עד נובמבר אמרו לנו איראן - פתאום אין איום איראני (חוץ ממתי שצריך לשלוף את הקלף האיראני בכדי להטות דעת קהל)
  • ·         לאחר מכן אמרו לנו – הדתיים משתמטים (שווי הנטל וססמאות אחרות)
  • ·         לאחר מכן אמרו לנו עמוד ענן – האויב הוא חיצוני (אל תתעסקו בהשתמטות או באיראן יש מלחמה תתמכו בממשלה – תשנאו את הערבים) – לפני כל בחירות ישנו מבצע או מלחמה כי זהו כלי פוליטי ריק מתוכן שנועד לשמור עלינו צייתנים, לשמור עלינו "מאוחדים".


תמונה שמציגה את המצב האבסורדי של מבצעים ומלחמות לפני בחירות:  • ·         לאחר מכן אמרו לנו שוב – סרבנות, השתמטות וכו'
  • ·         לפני 4 שנים אמרו ירדו המיסים ב-20% והם עלו משמעותית
  • ·         אמרו שירד יוקר המחייה והוא עלה משמעותית


רוצים לשמור עלינו בפריפריות, רוצים לשמור את הפילוג, את ההתעסקות בתפל כדי שלא נוכל לראות מה שנמצא מול עינינו, שלא נוכל לראות שקומץ אנשים הוא זה שמניע את האינטרסים של כולם שלא נוכל לראות שכולם מונעים מתאוות בצע ומכסף ותחת האינטרסים של בעלי ההון עצמם.

תקראו לי קונספירטור אבל המציאות מול עינינו, כל הפוליטיקאים שנכנסו לכנסת וכיהנו שיקרו לנו, כולם מושחתים עד שהיום אחוזי הקולות הצפים נמצאים כבר בשיא. כי כולם יודעים בתוך תוכם שפשוט אין דרך החוצה, אין איך לצאת מתוך השחיתות השלטונית שמתהדקת כמו טבעת חנק על צווארנו, במיוחד על צווארנו... האנשים העובדים, האנשים מן השורה, אלו שלא סוגרים את החודש.

גם אני עצמאי בארץ, גם אני עובד כל היום ולא מצליח לסגור את החודש, נמצא בחובות, לוקח אשראי ומתמודד, מנסה לחסוך. אך ככל שאני מתעורר לעובדה שפשוט נעשה פה אי צדק אמיתי, נעשה פה עוול אמיתי לציבור – עוול אמיתי לי. אני פשוט אומר לא עוד, אני לא מוכן לשתוק ולראות איך הטייקונים מקבלים הקלות מס מטורפות שיוצרות בור של 27 מילארד ש"ח בתקציב ושהחוב הזה נופל עליי, על מי שעובד כל יום כל הזמן ולא מצליח בקושי לשרוד כאן, יש פלא שכולם עוזבים לברלין, קנדה ומדינות אחרות ?

לא התחלתי להכנס לעובדה שהעיתונים, ישראל היום, YNET וכו' מושחתים, אין כבר עיתונאות חוקרת בעלת אינטגריטי, בעלת כוח לחשוף ולחקור אלא רק עיתונות פחדנית ורופפת שאותם טייקונים תופסים אותם מהביצים והם רועדים, או איך שהם רועדים. תחקירים על שחיתות יושבים על שולחנות כל העיתונאים יודעים מה מתרחש ואף אחד לא מצייץ, חס וחלילה שאיל ההון לא יצא מהמחילה שלו ולסגור את השאלטר.

לי נמאס מהפחד, מהשנאה נגד ערבים, מהמלחמות הבלתי פוסקות, מההתייקרות ובמיוחד מהשחיתות השלטונית. היום לקראת הבחירות אני אומר בלב שלם, יש אופציה, יש דלת החוצה כזו שתעניק שקיפות מלאה לכנסת, כזו שתחסל את מדיניות שלטון ההון שיושב לנו על הגרון.

אני השנה בלי פחד שם ז' בקלפי ! ארץחדשה אני אסייע לפרק את השיטה - את השיטה שגומרת אותנו... 
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה