טיפול בתנועה

יום ראשון, 23 בדצמבר 2012

חקירה אמיתית תלויה במניעים ולא בגילוי

כאשר אדם מבצע בחירה, הוא למעשה מבטא את המניע שלו. המניע שלו לבצע את הבחירה, ייתכן שזהו מניע מודע וייתכן שזהו מניע לא מודע, אך כל בחירה ועשייה מביאות לידי ביטוי את המניע, מנציחות אותו בעשייה בעולם. אם נשים את תשומת ליבנו על העשייה שלנו בעולם ונתבונן ללא הסתייגות וללא שיפוט במעשים שלנו, נוכל לזהות ולהבחין מה המניע הפנימי שמניע אותנו לבצע את הדברים.

השאלה היא לא מי אני אלא מה אני באמת יכול להיות 

כאשר בוחנים את המציאות בצורה פשוטה, ניתן לראות שהמציאות מורכבת, היא מורכבת מהרבה רבדים המשתלבים אחד בשני ויוצרים את המתווה שבו אנו חיים, נניח ואתם חשים מרותקים לכתוב כאן או מתנגדים לכתוב כאן, הרי המניע שלכם נחשף בפניכם, הופיע בפניכם קצה חוט. קצה חוט שניתן לחקור ולראות לאן הוא יוביל. חשוב להיות טוטאלי, חשוב לשים בצד את המוכר ולהסכים לפגוש את אשר בתוככם, בכל מחשבה, בכל בחירה, בכל עשייה קיים מניע. 

חקירה אמיתית חושפת את המניעים, מיקוד של תשומת הלב בחשיפת המניעים הללו לשם היכרות עצמית עמוקה מעניקה לנו את היכולת לראות את עצמנו כרחבים יותר, מעניקה לנו את היכולת לראות את המבנים של רגשותינו, מחשבותינו ויותר מכך. 

בתהליך של חקירה עצמית לעיתים עולה השאלה "מי אני?", השאלה המהותית יותר היא האם המניע שלי והבחירה שלי או העשייה שלי נפרדים? האם המניע שלי ואני זה שני דברים שונים. 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה