טיפול בתנועה

יום ראשון, 10 ביוני 2012

אם היה זה היום האחרון עלי אדמות ?

האם אי פעם חשבתם לעצמכם מה היה קורה אילו הייתם יודעים שזהו יומכם האחרון עלי אדמות ?

מה בעצם חשוב בחיים ? האם אושר הוא דבר חשוב ? או שמא שקט נפשי, האם כסף הוא חשוב או שמא הצלחה בקריירה ?

שכחנו מי אנחנו ולכן אנו מאמינים שהחיים האלו הם היחידים שיש לנו והעולם ומה שיש לו להציע זו המהות האמיתית של הקיום שלנו, האם הגיוני שצבירת כסף ? עבודה שעושים כל יום ? תארים, סמלים ושמות הם הדבר הכי מהותי בקיום שלנו ?

מי אני? 


האם שאלתם את עצמם "מי אני?" ולא הסתפקתם בתשובות שאתם מכירים? האם יצא לכם להביט לשמיים ולהכיל את העובדה שאנו על כוכב לכת מתוך אינסוף כוכבים אחרים ביקום. מתוך המבט התמים הזה על השמיים והקיום כולו, האם שאלתם את עצמכם מי אתם ? 

האם אני השם שהוריי העניקו לי ? 
האם אני הידע שצברתי במהלך חיי ? 
האם אני החוויות שעברתי במהלך חיי ? 
האם אני הגוף שלי ? 

ככל שתעמיקו בשאלה "מי אני?" ותמשיכו לסרב ולהכיר במה שאמרו לכם תתחילו לחוש בדבר עצמו, בזהות העצמית האמיתית שלכם, הרי גם כשהכול שקט ועוצמים עיניים ומתעלמים לרגע מרצף המחשבות הבלתי פוסק ישנה תחושה בסיסית מאוד של "הנני", תחושת "קיום" שתמיד נמצאת שם מתחת לכל הרבדים הרוחניים, פסיכולוגיים, מחשבתיים או רעיוניים שיש לנו. 

תחושת ה"אני" הזו היא העצמיות האמיתית שלכם שנשארת לא נגועה לא משנה איזה חוויות עברנו, לא משנה איזה רעיונות או רצונות יש לנו, התחושה הזו היא הדבר היחיד שנשאר יציב בחיינו עד יום מותנו, מהי התחושה הזו? 


2 comments:

  1. אורי יקירי, הפוסט שכתבת הינו מהורהר ומלא אהבה למין האנושי ןלהיותנו בני אדם המחפשים אחר משמעות בכוכב הזה, לפני שנשוב וניזרק לחלל. החיפוש בעיני תמיד היה לפלא והנגיעה לעיתים ב"תחושה הזאת", נדמית כנס מופלא וקורטוב חסד בתוך ים של אי ודאות, אליה אנו נולדים.

    השבמחק
  2. אורי אני דיי עוקב אחרי כל הפוסטים שלך ובמקרה גם הגעתי לכאן, אתה פשוט מבין בקידום אתרים!

    השבמחק