טיפול בתנועה

יום חמישי, 25 באוגוסט 2011

השאלה - מה תרצו לדעת באמת ?

מאז שאני זוכר את עצמי תמיד חיפשתי דבר מה, כמו מן גירוד כזה שלא הפסיק, שתמיד היה שם.
תמיד היה משהו עדין מאוד כמו תדר דק וכמעט בלתי מורגש, כזה שכל הזמן צעק לי, שהתענוגות והאומללות בחיי אינם המיצוי הגבוה של הפוטנציאל האמיתי שלי.עד לפני שנה לא עסקתי בשאלות המהותיות באמת בחיים שלי, והמשכתי לחיות את חיי בצורה שוטפת, תענוג רודף תענוג ואומללות רודפות אומללות, הרי זוהי תמצית החיים, הקוטביות הבלתי נגמרת של טוב ורע, של נכון ולא נכון, של להתענג על אוכל טעים, על סקס טוב, על זוגיות נהדרת או על המשרה החדשה, לסבול מדיכאון וחרדות מכך שיש עוד מלחמה, מזה שלא נגמור את החודש, מזה שהיא בוגדת בי וכן הלאה. כל סופ"ש הפך למירוץ אחר שתיית אלכוהול, מסיבה או סמים, והחיים נראים כמו סרט נע של נצנוצים אל מול עקיצות, החיים מדגדגים אותנו או מכים בנו במלוא העוצמה אך שום דבר לא באמת קורה.

ככל שהזמן המשיך התחילו לעלות בי הספק שוב, שאולי החיים הם יותר מסתם תענוגות ואז מוות אלים ונוראי, שהעולם אינו חסר תכלית במהותו. שתיית האלכוהול הפכה למועקה, גם הסיגריות והמרדף הבלתי פוסק אחר תענוגות מיניות, פתאום הכול איבד מהטעם שלו וצללתי לבור עמוק של חוסר משמעות, מהפסגות הגבוהות צללתי עמוק לתוך בור ללא תחתית. ושם בבור בתוך החשיכה של חיי שאלתי את עצמי, זוהי תכלית החיים שלי? האם החיים הם תענוגות ואומללות ואז מוות ?

האם אלה הם כל החיים ? 


היצירה הנפלאה והמדהימה ביותר של הבריאה (אלוהית או אבולוציה איך שתרצו) וזוהי התכלית ? להיות שקי בשר ועצמות שמתכלים, הרי יש לנו מודעות לא ? אנחנו מודעים לעצמנו בניגוד לכל השאר, אז למה ? למה כל זה? למה כל החוויות האלה ? האם התשובות שאני מכיר ושלימדו אותי נכונות ? האם העמדתי אותן במבחן ?

מתוך השאלות הללו החל לפעול תהליך, תהליך של חיפוש וחקירה. בזמן ההוא לא ידעתי איך לחקור את זה ואיך לתקוף שאלות שהעסיקו אלפי שנים את האנושות ועדיין לא נמצא להן תשובה, הרי אני גרגיר כל כך קטן שהיכולת שלי לספק תשובה שתהיה שלמה או אמיתית הוא אפסי, הרי כל תשובה שאתן היא פרספקטיבה אחת מיני מיליונים, כל תשובה שאתן היא תמונה חוויתית חלקית מתוך הניסיון הזעום בשנותיי הקצרות (26 שנים).

השאלה - טכניקות של הרחבת תודעה


נחזור אפילו עוד אחורה לתקופת צעירותי (גיל העשרה), במהלך השנים הקצרותי עברתי סדנאות התפתחות מבית הומניקיישן. מי שמכיר מהדור הישן הסדנאות היו נקראות פעם I AM, ועברו שדרוג משמעותי לסדנאות של היום, עברתי את כל הסדנאות שהיה לבית הנהדר להציע לי ובהחלט יצאתי עם כלים משמעותיים להתמודדות חדשה עם החיים ועם השינויים. במהלך אותו זמן חקרתי מדיטציות שונות בשיטות מתוך הבודהיזם, הכל במטרה למצוא את האמת, להבין מהי משמעות החיים שלי.

לכל הטכניקות והתורות שלמדתי מהן, קיבלתי כלים מחשבתיים והתפתחותיים שסייעו לי רבות, אני יכול לומר בכנות שהכלים מבית האור הלבן ובפרט טכניקת השאלה פורצת דרך כי בזמן מאוד קצר נעשית, קפיצה קוונטית בהתפתחות, על ידי ניקוי של תפיסות קודמות, רעיונות, רגשות וחוויות ביחס לשאלה או מצב, ניתן לחדור לעומקו של מרחב חיובי חדש שממנו המטופל הופך להיות התשובה לשאלתו, במרחב הזה אותה שאלה שהייתה נראית כמו בעיה בלתי פתירה שבה האדם כבר התייאש לחלוטין, לפתע נראית כהזדמנות נהדרת ואתגר שאפשר לפתור דרך יצירתיות ואמת פנימית עמוקה מאוד. משמעות הדבר היא שהחקירה פנימה והמסע אל תוך התודעה עצמה מניב את התשובות האותנטיות והנכונות לכל אדם ביחס לשאלה שלו, כמו כן האדם הופך להיות המורה של עצמו. והכלים הללו נגישים לכל מי שמעוניין להיחשף אליהם.

טכניקה אחת מיני רבות - כלים מעולים להתפתחות אמיתית


בפוסט הקודם כתבתי על ההכשרה כמטפל בטכניקות של האור הלבן, בקורס הכשרת המטפלים של האור הלבן בשלב הראשון לומדים- 16 טכניקות שונות, כל טכניקה טומנת בחובה פוטנציאל אדיר לעבודה עצמית או עבודה מול אדם המעוניין לפתור בעיה או להשתחרר מדפוסים כובלים, התמכרויות, או מצבים בהם אינו מוצא פתרון. טכניקת השאלה נלמדת גם היא בתוך קורס הכשרת המטפלים, אך יותר מכך מי שבוחר לעבור את ההכשרה עובר הכשרה עמוקה ועצמית להיות מטפל גם מבחינת איכותו כמטפל ומעניקים לו מגוון כלים לאבחן ולעבוד מול מטופלים בטכניקות כאלו.

מי שמעוניין לעשות את הצעד הבא ופתוח לבוא ולהכיר טכניקות חדשות להתפתחות אמיתית בחיים, מוזמן לעשות כן. לאחר שסקרתי המון טכניקות שונות, אני יכול לומר שבאמת האור הלבן מהווה כלי מדהים להשתמש בו ונותן עוד כלים מדהימים למגוון הכלים ההתפתחותיים שיש כיום בחוץ.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה