טיפול בתנועה

יום ראשון, 24 ביולי 2011

מהי האמת?

כשאנו נתקלים בשאלות מהותיות באמת, המוח נוטה להיכנס למקומות הגיוניים בכדי לתת לנו תשובות. במידה ומצאנו תשובה כנראה שלא עסקנו בחקירה אמיתית, אם אני יודע מהו אלוהים ולאן עליי להגיע כנראה שאני כבר יודע מהי האמת, אם אני יודע מהי האמת אין סיבה לחקור מהי האמת, אז אין פלא שמצאנו בדיוק את האמת שכבר ידענו.

שאנו שואלים שאלות כאלה עלינו להניח שאיננו יודעים כלום. חקירה אמיתית מובילה אותנו למקומות בהם אנו לא באמת יודעים דבר, רק כאשר נשחרר את העובדה שאולי האמת היא נוראית ואולי למעשה אין אמת כלל, נוכל לחקור מהי האמת.

תגובה 1:

  1. עבורי האמת או האלוהים או כל שם אחר שתבחר נמצאים ב"עכשיו" ב"רגע הזה" שהופך למצב, מצב שהמוח לא יכול להבין,המוח האנושי יכול לחיות רק בעבר או בעתיד(זכרונות מהעבר או תכנונים ושאיפות של העתיד) אך הוא לא יכול להבין את ה ע כ ש י ו,כשאתה נמצא בעכשיו המוח ריק ממחשבה, אתה לא חושב, אתה מרגיש...
    כמו להקשיב למוזיקה שגורמת לך להתנתק מהכל ופשוט להיסחף, אני מאמין שכאשר מרכזים את תשומת הלב במשהו ומתמסרים לו עד הסוף, העבר והעתיד חודלים, המחשבה מתנתקת ונשאר רק העכשיו וזה הרגע הכי אמיתי הכי אלוהי ואני בטוח שרק ברגע כזה לא תצטרך לשאול את ההרים, בדיוק כמוהם, אתה תדע את התשובה.

    השבמחק