טיפול בתנועה

יום ראשון, 12 ביוני 2011

משמעותם של סמלים - והכוח שלהם בחיינו

אחד הקונספטים העתיקים של האנושות היה רעיון הסמלים, מגן דויד, צלב קרס, צלב טמפלרי (שנראה כמו פלוס וללא רגל מוארכת), ציור של השמש, עיגולים ומשולשים ועוד הם רק חלק קטן מים גדול של סמלים שהאדם המציא בכדי לייצג רעיונות ושאיפות אישיות.

עם השנים סמלים הפכו להיות חלק בלתי נפרד מחיינו, לכל חברה בעולם ישנו Logo, (סמל) אותו סמל המייצג את החברה. בעת הישנה היו סמלים המייצגים מסדרים, ממלכות, משפחות ועוד. סמלים התחברו עם טקסים והשפיעו רבות על דרכי המחשבה של בני האדם, עד עצם היום הזה.

אפילו כמטבע לשון "סמל סטטוס", אנו מטמיעים את הרעיון שהסמל הוא חשוב, הסמל שהגדרנו לעצמנו. הסמל הוא "אנחנו" אנו ממזגים אותו עם השאיפות שלנו, עם הרצונות שלנו ומשלבים את הסמלים הללו לתוך העתיד שלנו.

אני לא הזכרונות שלי, הלבוש שלי, הדת שלי, הסמלים שלי


חשוב לזכור שדבר ראשון נולדנו בני אדם, שווים לכל אדם אחר בעולם. יותר מכך יש כאלו המאמינים ששווים לכל דבר חי אחר על פני האדמה, רק שלנו יש "בינה". סמלי סטטוס לאומיים, דתיים, אישיים הם מיותרים כי הם לא אנחנו. אני לא השם שנתנו לי, הלבוש שאני בוחר, המותגים שאני משתמש בהם, הסום שאני שם (אישית אני לא שם אבל שיהיה), הבנתם את הרעיון.

"האירועים שעברתי הם אלו המעצבים אותי", כולנו מכירים את המשפט הזה, אך במשפט זה ישנה הנחת יסוד שגויה. האירועים שעברתי אינם יכולים לעצב אותי, כי האירועים שעברתי חיצוניים לי. הדרך היחידה בה אירוע יכול לעצב אותי היא אם אקח את האירוע ואמשיך לחיות אותו לאחר שהוא התרחש, נשמע מעט לא הגיוני אך רוב בני האדם מבצעים את הטעות הקלאסית, לקחת אירוע איתנו לאחר שהוא נגמר. לשאת אותו כמו אות של "כאב", כזה שמוכיח ומזכיר לנו מה עברנו.

הסמלים בחיינו חשובים לזהות העצמית שלנו


עם זאת שסמלים הם לא אנחנו הם כלים המאפשרים לנו לתקשר את הרצונות שלנו, השאיפות שלנו ואת הסטטוס שלנו כלפיי חוץ. חשוב להבין שהסמל בו אני משתמש אינו אני, אלא סה"כ כלי תקשורת כמו הרבה כלים אחרים שאנו משתמשים בהם, מילים רעיונות ושאיפות מתהוות לכדי סמלים. אותם סמלים הם הכלים שלנו לתקשר את הרצונות והשאיפות שלנו, חשוב לדעת להשתמש בהם נכון.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה