טיפול בתנועה

יום רביעי, 1 ביוני 2011

חופשה בסוף יוני

חברים לאחר הרבה מאוד זמן זה קורה, אני יוצא לחופש. מאז מקום העבודה הקודם שלי שהייתי בו לפני שנתיים בערך, לא הייתי בחופשה. כן היו לי סופ"שים והיו לי ימי חופש בודדים אבל חופשה כחופשה לא הייתה לי. לא היה לי את הזמן הזה לנקות את הראש ופשוט לא להיות מוטרד מעבודה.

לא מזמן קניתי באתר יממה, שובר לחופשה בצימר. חופשה זוגית מופלאה לסופ"ש, מה שכיף זה שעוד זוג חברים טובים שלנו יוצאים איתנו (איתי ועם בת זוגתי). אני אף פעם לא הייתי חובב גדול של טיולים, הבנתי שיש מגוון של אטרקציות לעשות היכן שניהיה, החל מטיולי טרקטורונים ועד לרכיבה על סוסים ואפילו במרחק של 30 דקות משם יש יקב שאפשר ללכת לטעימות של יין.

בשובר הזה, אנו מקבלים בקבוק יין בכל ארוחת בוקר, כן גם ארוחת בוקר אנחנו מקבלים. האמת שמעניין אותי מה ילך שם בארוחות, כי אם זכור לי מהחופשה האחרונה שהייתי, הייתה מכונת קפה מטורפת עם פודים שהאמת שראיתי בחברת קאסטלו קפה, והקפה שם זכור לי כמשהו יוצא דופן (יש שיקול לקנות את המכונה :)). החופשה הזו מתוכננת כבר זמן רב האמת מאוקטובר של שנה שעברה, והנה הגיע הזמן שאני הולך להגשים את התכנון המיוחל.

פעם אחרונה שהייתי בחופשה הייתה לפני שלוש שנים לפחות, אמנם כל החופשות שלי היו במלונות בארץ ואף פעם לא הייתי בצימר, בטח ובטח שלא עם בת זוג. התחלתי בחברה שלי כמקדם אתרים זוטר והתקדמתי משמעותית, כיום אני מנהל צוותים, לקוחות + עושה את העבודה הטכנית שהייתי מבצע כמקדם, כתוצאה מהעובדה שאני עובד מהבית ואני לבד רוב שעות היום נוצר "מקדם שחיקה" יחסית גבוה, העבודה אף פעם אינה חוזרת על עצמה, התחום תמיד צועד קדימה ותמיד אני לומד דברים חדשים.

שמתי את צמד המילים "מקדם שחיקה" בגרשיים בגלל שלא באמת קיימת "שחיקה", שחיקה קיימת רק בראש, אם אנו מסתכלים על התמונה הגדולה ולא מתרכזים בחלקים הקטנים בכל יום אנו נשחק די מהר. אבל שחיקה היא בראש, המחשבה שלנו היא זו ששוחקת אותנו ולא העבודה עצמה.

חשוב מתי שעובדים מהבית ובכלל מתי שעובדים לאורך זמן ללא חופשות, לקחת פסקי זמן אפילו קצרים מעבר לפסקי הזמן המוגדרים לנו, עצם העשייה הזו תשחרר את המוח שלנו ואת המחשבה מכך שאנו עובדים קשה מידיי או נשחקים מהר מידיי. חשוב להוסיף שמתי שעובדים לאורך זמן יש לתגמל את עצמנו אפילו בדברים קטנים בכדי ליצור מוטיבציה פנימית להמשיך לתת את ה-100% שלנו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה