טיפול בתנועה

יום רביעי, 25 במאי 2011

פרסומת מותאמת - החכמה בשיווק מדויק

דגלי מוניות חולפות, מפיות עם לוגו המעטרות שולחנות בכל מסעדה, דמויות ענק חייכניות על גבי שלטי חוצות ובתחנת האוטובוס, סרטי תדמית, "חלונות קופצים" באינטרנט ואפילו העלונים הממלאים עד אפס מקום את תא הדואר, כל אלה ועוד הם תוצר של עולם השיווק והפרסום. עולם זה סובב אותנו באותה מידה שאנו סובבים אותו, משפיעים ומושפעים ממנו באותה המידה. לכן הוגי הפרסומות עורכים סיעור מוחות וקובעים מיהו קהל היעד, מהם צרכיו והפרסומת תעשה בהתאמה לשכבת הגיל והמעמד של אותו הקהל. בתום קביעת קהל היעד מתכסים עצה כיצד למשוך את תשומת ליבו, באמצעות איזו מדיה.הרי לא יעלה על הדעת כי יפרסמו חיתולי קשישים בשלטי חוצות או שרותי "כלה בהזמנה" בין מודעות הדרושים בעיתון.

מותאמת קהל


ישראל היא אמנם מדינה קטנה אך אוכלוסייתה מגוונת מאוד מבחינת גילאים, תחומי עיסוק, אמונה ותכונות אופי יחודיות . כך שעל כל פרסומת לחבוש "כובע " אחר , המתאים לקהל היעד.
בבליל צרכני המדיה מצויים הביתיים הנחלקים ל"ספקנים" המנסים לשפר את רמת חייהם מעבר ליכולתם ו"המשפחתיים" המשלימים עם הישגיהם, הם יצירתיים וצרכנים נבונים יותר . כמו כן קיימים ההישגיים המהווים מנהיגים ואנשי מקצוע,המשקיעים בעתיד על חשבון ההווה, בזבזניים וליברליים. אלו יהיו מוכנים לנסות את המוצר אפילו אם הוא לא יהיה מוכר מאוד, אך תוך שיקול דעת והתחשבות במאפייני המוצר ובתרומתו האפשרית עבורם. השכבה השואפת להיות כמו קבוצה זו מתחלקת ל "שאפתנים מתונים" השמים דגש על הסטטוס. קבוצה זאת תשתמש במוצר רק לאחר שהוא יהיה מוכר ולאחר שהקבוצה ה"הישגית" נתנה את אישורה למוצר. לעומתם קיימים ה " שואפי מעמד " - הישגיים בזבזניים וחומרניים יותר, לא ישתמשו במוצר חדש עד שהוא לא יוכיח את עצמו.
בנוסף לכל אלה קיימים גם צעירים בגילאי צבא ובשלב מעבר אישי ומקצועי, מיושבים משכילים ובעלי חיי רווחה, המבוגרים המסורתיים החיים בצניעות בעלי רמת השכלה והכנסה נמוכים, חובבי התענוגות בגילאי ה-30 וקבוצת ה"מאמינים" המתייחסת לדתיים וחרדים בעלי משפחות גדולות ותעסוקה נמוכה.

מותאמת מדיה


חברות הפרסום מתאימות את מדיית הפרסום לצרכים הספציפיים של הקמפיין על מנת למקסם את פוטנציאל החשיפה של המותג .
פרסומות רדיו הן דרך יעילה לחשוף שירות או מוצר בפני קהל יעד רחב ומצטיינות בקהל קבוע. רמת חשיפה גבוה יותר מושגת באמצעות הטלוויזיה ביכולת להיטמע בזיכרון קהל היעד בצורה טובה. הפקת פרסומות טלוויזיה נחשבת לאחת דרכי הפרסום היקרות ביותר אך לרוב תרומתן לקמפיין רבה מאד.
שיטה אפקטיבית נוספת להשגת חשיפה רחבה וזכירות היא פרסום חוצות המתייחס לכל סוג פרסומת המופצת במרחב הציבורי.
וכמובן האינטרנט ,כמעט בכל אתר ניתן להיתקל בבאנרים או פרסומות טקסט שונות ,אלו מאפשרים מעקב סטטיסטי מדויק אחר חשיפתם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה