טיפול בתנועה

יום שני, 2 במאי 2011

דחיית הלימודים למחזור ספטמבר והתקדמויות משמעותיות

לאחר מאבקים קשים עם עצמי החלטתי לדחות את הלימודים שלי לספטמבר, אפילו שהתחלתי את הקורס והבנתי שהוא בשבילי ואני עדיין משלם עליו כסף רב, החלטתי לדחות את המחזור בו אני נמצא, לאור העבודה שלי, המעבר דירה ונושאים שונים אני מתרכז בהם כרגע וממוקד מטרה עליהם.

הלימודים הם מעולים לי אבל הטיימינג שבחרתי להיכנס ללימודים היה מעט בעייתי כרגע, לא הייתי רוצה לדעת שלא אשקיע את ה-100% בלימודים רק בגלל שהראש שלי טרוד במיליון דברים אחרים, לכן החלטתי לדחות אותם, זכור לי פעם אחרת שבה בחרתי ללכת ללימודים אקדמיים לפני כמה שנים, רציתי ללכת ללימודי מנהל עסקים וויתרתי ברגע האחרון לאחר שטעמתי מעט מהמקצוע.

כל התארים הללו וכל המוסדות האקדמיים אינם לרוחי או לטעמי, לכן הלכתי לכיוון של קורסים מקצועיים, למדתי בכללת ג'ון ברייס, בהתחלה למדתי LINUX, לאחר מכן למדתי CISCO, ולבסוף למדתי SEO (קידום אתרים). כך או כך בסופו של יום חשוב שמתי שניגשים ללימודים ולא משנה מאיזה סוג שהראש יהיה במקום הנכון ותוכלו להשקיע את המיטב בלימודים כי הרי מיטב הכסף שלי יצא על זה.

קרה לי בעבר שהשקעתי בדברים לא נכון, לקחתי על עצמי יותר מידיי דברים יחדיו מה שגרם לעומס כזה שחילוק ההקשבה והלמידה שלי נפגע בכל התחומים ביחד, במקום שאוכל להשקיע את המיטב שלי בצורה מורכזת במספר דברים ממוקדים הייתי מתפזר, חשוב לזכור שגם שלוקחים על עצמנו דברים ואנו חושבים שאנו יכולים להתמודד עם הכול ביחד, זה חשיבה שהיא טובה ובריאה ולוקחת אותנו לגבולות שלנו, אך עלינו לדעת היכן הגבולות שלנו בכדי לא לפגוע בתהליך הלמידה שלנו.

כאשר ראיתי שאני נוסע במהירות עצומה לכיוון מסלול קריסה כמעט וודאי, החלטתי לדחות חלק מהדברים או פשוט לוותר על מה שלא נחוץ, הכי חשוב לא להיקלע ללחצים ומתחים מיותרים כתוצאה מהחלטות כאלו, כל ההחלטות צריכות לבוא ממקום שקול ומחושב, בסופו של דבר בחיים אין לחצים ומתחים, אנו אלה שיוצרים אותם בתוך החיים, החיים קורים כמו שהם קורים ומתפקידנו לנוע בהם תוך ערנות מוחלטת.

כל נושא הלימודים תמיד היה אצלי בעייתי, לימודים ואני לא היינו חברים טובים בעבר שלי ולקח לי זמן לסגל לעצמי משמעת, חוסר המשמעת העצמית שלי התבטא בהמון תחומים ופלש גם לתחומים אישיים יותר ופחות מקצועיים, רק בשנה האחרונה החלטתי לקחת את החיים שלי קדימה וביצעתי צעדים משמעותיים מאוד לכיוון ההתפתחות האישית שלי.

לימודים מקצועיים, מקצוע מכובד, מעבר דירה וצעדים נוספים מאפשרים לנוע קדימה במהירות לכיוון העצמאות הכלכלית שלי, חשוב לזכור צעדים שקולים ומחושבים תמיד עדיפים, אך חשוב להישאר קשובים לקול הפנימי שלנו, עלינו תמיד לדעת מה מניע אותנו ומה מונע מאיתנו, תהליך הזיהוי של אותם גורמים "מניעים" או "מונעים" הוא תהליך למידה, ותהליך למידה משמעו עשיית טעויות, מי שלא מרשה לעצמו לטעות אינו למד דבר לעולם.

טעויות אינן האויב שלנו אלא חברנו הטוב ביותר, מי שמאפשר לעצמו לטעות, מאפשר לעצמו לבחון את גבולותיו ולהבין שהוא יכול להתרחב אל מעבר לפחדים שלו, מעבר לחששות ואף לפרוץ את אותם גורמים "מונעים" ולהמירם לגורמים "מניעים". אותם גורמים מניעים הם "אמת" פנימית איתה צריך לצעוד יד ביד, כל פעם שנסטה מן "האמת" הפנימית הזו אנו נסבול מהתוצאות, בסופו של דבר אין אמת אבסולוטית ו"האמת" הזו היא אישית, לא מדובר פה על תפיסה רוחניקית תלושה, לא על פילוסופיות אלוהיות ולא על שום תפיסה רוחנית מטופשת אחרת, מדובר על אמצעי הזיהוי שלנו לגורמים המניעים אותנו ולגורמים המונעים מאיתנו.

הדרך הכי טובה לזיהוי הגורמים האלו הוא זיהוי "האמת" הפנימית שלנו. אותה אינטואיציה בסופו של דבר מובילה אותנו בתוך החיים ואנו נכנסים למימד של יצירה, כאשר אדם יוצר הוא מתחבר לאמת שבו, וכשהאמת הזו מקבלת מים היא פורחת וכך גם אנחנו, לכן במקום להתעסק בגורמים "המונעים" עלינו להתרכז בהמרתם לגורמים "מניעים".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה