טיפול בתנועה

יום חמישי, 28 באפריל 2011

קעקוע מקובל

מאז ומעולם קעקועים נחשבים למעין דלת מצוירת אל נפש האדם. אותה דלת יכולה להתחיל ולהסתכם בקווים בודדים או יכולה להיות שער לקפלה סיסטינית שלמה המצוירת למופת ,במשך שעות וימים, על גב דואב.
לעומת זאת,ייתכן ומדובר בכלל בעיטור השקול לאביזר כמו עגילים,צמידים ואיפור.
אחד הטרנדים המציג מיזוג בין נפש לגוף הוא הקעקוע הקבלי. מעטר את גופם של מיטב הידוענים ולכאורה יכול להראות כבליל אותיות שהקשר ביניהן מיקרי בהחלט או ציורים סמליים כמו מגן דוד,מרכבה וחמסה במיטב הוריאציות. מי יודע אולי זו עוד אזעקת טרנד שתחלוף בטרם עת ואולי הסטייל החדש יימשך ויחלוף גם בביתנו ,החל ממחזיקי מפתחות ועד מכונות קפה עם תו תקן קבלי.

המקור הפולחניאומנות הגוף המדוברת החלה הרבה לפני שכל מכון קעקועים נראה כמלון בוטיק ואת "אקדח הקעקועים" והדיו החליפו דיסקת חרס, אוכרה אדומה ומחטי עצם ששימשו ככל הנראה לדקור את העור. קטלוג הקעקועים והסקיצות המוזמנות מראש לבשו צורה של צלמיות אדם מחימר ואבן שנמצאו בסמוך לכלי העבודה.
לפי חוכמת הקבלה, בעיצומו של סיפור קריעת ים סוף ,בשלושה פסוקים ספציפיים,מוצפנים 72 שמות או צירופים בני שלוש אותיות, בעלי משמעות, סגולה וסמליות הייחודיים להם ומקורם בבורא .
למשל ,המדוכאים בינינו יוכלו תמיד להאיר יומם בצרוף "הקם" כתרופת אנטי-דפרסיה,וההיפוכונדרים יפנו יותר לכיוון "מהש" המייצג אנרגיה של רפואה ומזור.
לכל חשש,חולי או מחסור ,קיים מרפא בצפנים הללו. ממש "תרופת סבתא " קבלית.

אופן השימוש


כל תרופה מחייבת עיון בעלון לצרכן טרם השימוש בה.אכן,תהליך מייגע להתחיל לעלעל באותיות הקטנטנות על פני פיסת נייר האוריגאמי המקופלת יפה יפה ותחובה בתוך הקופסא.
לא התעצלנו,פתחנו,שלפנו את העלון החוצה אך הפעם אין צורך לשים משקפיים כדי לקרוא את הוראות היצרן המתנוססות באותיות קידוש לבנה "וְשֶׂרֶט לָנֶפֶשׁ לֹא תִתְּנוּ בִּבְשַׂרְכֶם וּכְתֹבֶת קַעֲקַע לֹא תִתְּנוּ בָּכֶם".
ההלכה היהודית אוסרת לחרוט כתובות קעקע על הגוף בין אם במקום גלוי או נסתר.
כידוע ,איסורים מוחלטים,מעניקים ערך מוסף לדבר האסור. במיוחד כשניתן לשלב בהם צרופים קדושים בעלי סגולות.
היהדות איננה היחידה המגדירה קעקועים כ-טאבו.באופן מפתיע גם מדינות בעלות מסורת ארוכת שנים של קעקועים המייחסת משמעות מיסטית לאותיות ,כדוגמת יפן, החלו לראות בכתובות דבר שלילי, ובשלב מסוים החלו להשתמש באמנות הקעקוע לשם סימון אות קלון בפושעים.

לתשומת לבכם


אמני קעקועים אינם סופרי סת"ם לכן כדי להשיג את התוצאות המרשימות ביותר חשוב לפנות אל המקעקעים הנכונים. הפרטים שיילקחו בחשבון במהלך התייעצות עם המקעקע הם -תרגום מדוייק של משמעות המילה,ביטוי או פסוק שברצונכם לקעקע והגופן שיעצב את האותיות.
אנו חיים בעידן מודרני כך שגם את עניין הייעוץ פרה-קעקוע ניתן לעשות דרך הרשת ולבוא למכון הקעקועים עם סקיצה מוכנה מראש אפילו של קעקוע קבלי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה