טיפול בתנועה

יום רביעי, 12 בינואר 2011

התקבלתי ללימודים במכללת BPM ודעתי האישית על גוגל ישראל

אחרי הפוסט של אתמול, שכתבתי לפני צאתי למכללה לעשות את המבחנים וכמובן לשבת בראיון במכללה, החלטתי לכתוב פוסט קצרצר על כך שהתקבלתי, בכדי שהקוראים שלי (תהיו אשר תהיו) תוכלו לדעת, אחרי אתמול אני לא אעדכן זה יהיה בושה לי.

ובכן המבחן היה קליל, מעט מתמטיקה (שאני ממש גרוע במתמטיקה), מעט אנגלית (שאני סופר חזק) ומעט היגיון ועברית (שהלך לי טוב מאוד) בסופו של דבר נראה שלמעט המתמטיקה המבחן היה טוב, ועברתי אותו בציון של 70. לא בדיוק מצטיין אבל זה בסדר, סה"כ מכללה לסאונד ומעוניינים לראות שהחומר האנושי יודע משהו מהחיים שלו, ושלא ירשמו כל מיני לא יוצלחים (לשמור על הרמה של המכללה)

מה שמעצבן אותי, שאני מעוניין ללמוד סאונד הרבה מאוד זמן, ובוא נדבר תכלס שנת לימודים מלאה במכללה (כל מכללה באשר היא) מדובר על סכום אדיר של כסף שנע בין 12-20 אלף שקלים (אלא אם אתה במכללה למנהל, שם זה יעלה 29 אלף שקלים).

וחיפשתי באינטרנט לימודי סאונד, עכשיו אני זוכר את מכללת BPM ואני אפילו שמעתי עליהם בתעשייה של עשיית המוזיקה, האמת שלא שמעתי על גוף סמכותי יותר בתחום שגם הוציא יותר בוגרים לתעשיית המוזיקה העולמית, וכאן נכנסות חברות קידום האתרים לתמונה, חברת קידום האתרים של BPM היא חברת (נקסטלבל). אני לא אכנס לרעש האחרון שנעשה על החברה הזו בעקבות קידום שחור בתחום אחר שמישהו מהחברה הזו עשה, איני יודע אם בפקודה מלמעלה או פשוט ככה על דעת עצמו, אך החברה עושה עבודה מצויינת עם מכללת הסאונד.

עם זאת ישנם ביטויים שאני חיפשתי, לא כמקדם אתרים אלא כבנאדם שמעוניין ללמוד סאונד וקיבלתי אתרים שהם פחות טובים "בלשון המעטה" ממכללת BPM, קיבלתי אתרים של כל מיני גופים חובבניים שמעבירים קורסים. עכשיו זה לא שאני מאשים את חברת נקסטלבל כי עבודתם לא טובה, אלו את מכללת BPM שאתרם לא איכותי, אלא גוגל ישראל פשוט מפשל.

אם מישהו מכם בדק את הביטוי "צימרים" או "רהיטים" הבין כבר שגוגל ישראל נותן לספאם לחגוג. עכשיו זה לא רק שהספאם חוגג, אלא רמת הגרוטסקיות שבה הספאם נעשה כבר שוברת גבולות. פעם דחיסת מילות מפתח זה היה מספיק, והספאם עצמו היה עוד בטעם טוב.

עכשיו גוגל הגזימו בצורה בלתי רגילה. אתרים שכל מטרתם לגנוב "לידים" בתחומים מסוימים (מוכר לנו מעולם הקידום השחור [BlackHat] עולים למקום הראשון, ומבוססים על טהרת ספאם, כל הקישורים הנכנסים לאתרים הללו בצורה חד משמעית לא קשורים לתחום של האתר, ואף לא קשורים לשפה או למדינה של האתר.

קישורים מאתרים בסינית במילת המפתח, אלו הם מעשים שפלים ונוראיים שפוגעים בפרנסה של אנשים אמיתיים, חברות קידום אתרים לוקחות פרנסה של אתרים מסחריים שהאתר המסחרי שלהם הוא זה ששם להם לחם על השולחן, ואותן חברות שפלות לוקחות את הפניות הללו בשביל "רשתות שותפים" וכו'.

בשוק קיימים הרבה קורסים איכותיים, אך קיימים גם קורסים בסיסיים שמעניקים דברים שאפילו מאמרים פשוטים יכולים להעניק, זו גם סוג של רמאות שיש בארץ, מספר גדול של בעלי מקצוע שתובעים לעצמם את המונח "מומחה" בעוד שיש אולי 3 מומחים לקידום אתרים ביניהם (ג'קי סויקיס ואורן שץ) שכרגע עומדים בראש תחומם.

אם מישהו מהם עבר קורס קידום אתרים איכותי ומקצועי, הם בטוח למדו שספאם הוא אסור. הם למדו שהוא עובד יופי אבל קיים הסיכון הממשי שהאתר ייענש ויחסים מתוצאות החיפוש בגוגל לעולמים (או לפחות ל5-6 שנים טובות) עד אשר יוחלפו הבעלים, השם ואפילו התוכן.

ברוב הקורסים לומדים את הבסיס, ישנו רק קורס אחד שמלמד את הכול בצורה מעמיקה ואף לוקח את הלימודים לצעד הבא, של ליישם את הלימודים הללו בשטח עם התלמידים גם לאחר סיום הקורס. (הכוונה שלי היא לקורס קידום אתרים של ג'ון ברייס) אמנם יש לקורס הזה מעל 500 בוגרים. וזה כבר בארץ כל כך קטנה מתחיל להיות סטנדרט עבודה (הערכים שמוטמעים בתלמידים דרך הקורס)

בכל מקרה גוגל ישראל זה ביזיון, נראה שבחודשים האחרונים בתוצאות היחידות שעולות בהרבה מאוד תחומים אלה אתרי זבל של מקדמי אתרים (אין זה אומר שכל האתרים זבל, אלא רק אלו שלא איכותיים באמת). במידה ואני ארשום "הלוואות ללימודים" או רכישת מט"ח,  אנו נקבל את זה תוצאה ראשונה (לפחות אני קיבלתי) - http://www.ilimudim.co.il/forum/5/49664
עכשיו זה הודעת פורום על הלוואה ללימודים בחו"ל בכלל, שלא עוזר תלי בכלום. לא קיבלתי את מה שחיפשתי וזה מישהו שיעניק לי הלוואה ללימודים.

אז ירדתי מעט למטה אולי התוצאות האחרות בסדר, ואז הופיע לי הדבר הזה - http://www.coursim.co.il/UI/Site/Pages/%D7%94%D7%9C%D7%95%D7%95%D7%90%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%93%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%9D.aspx

אלוהים ישמור, עמוד עם באנרים... על הלוואות. אין כאן פרטים, האתר בכלל עוסק בקורסים מה לעזאזל? למה שאני ארצה להיות באתר הזה. גוגל "משתין" עליי ואין לי ברירה אלא לחפש בו, כי התוצאות ביאהו עוד יותר גרועות, בגלל מקדמי האתרים שעושים עבודה לא מקצועית, אנחנו חזרנו לימי הביניים של מנועי החיפוש, אני מרגיש שוב בשנת 1999 רק בלי הטראנס האיכותי.

אני כמקדם אתרים, מרגיש תקוע. מצד אחד יש מקדמי אתרים איכותיים וחברות מעולות, שהאתר האיכותי ביותר עולה כי הוא בנוי נכון ומציג תוכן איכותי וקישורים רלוונטיים, ועם זאת יש את הצד השני של המטבע. ואז נכנס הפתגם "תפוח אחד רקוב מקלקל את כל התפוחים שבסל"

אין דבר יותר נכון מזה, התדמית המקצועית של קידום אתרים נצאת בשפל המדרגה מהרגע ש"המקצוע" הזה התחיל. אני שם גרשיים בכוונה, כי נראה שמקצועיות וקידום אתרים בארץ זה שני עולמות שונים, אני נדהם לגלות שקומץ קטן של מקדמי אתרים הורסים את כל המקצוע הזה לכולנו.

עלינו לחשוב על הלקוחות ועל האתרים, על איכות התוכן ואיכות הקישורים, האתרים הללו ותוצאות החיפוש הן בשביל הגולשים, אם אני מחפש הלוואות לסטונדטים אני מצפה לקבל חברה שתעניק לי הלוואה ולא מאמר שמדבר על הלוואות ומסביר לי מהי הלוואה, כי את שיעור פיננסים סיימתי לפני מיליון שנה ואין לי צורך במאמרים חסרי תועלת.

אם כך מתחילה שנה חדשה, אני צריך הלוואה ואני מקבל ערימת מאמרים חסרי תועלת ומספר אתרים עוסקים במכירת LEADS לחברות שאותן אני מחפש מלכתחילה, למה לעזאזל אני צריך לעבור מסכת התעללויות למוח שלי בשביל לקבל הלוואה ללימודים.


תגובה 1:

  1. בהצלחה בלימודים.
    יותר בוגרים מצליחים ירככו לנו את האוזן מהדביקות
    הקרן פלסית שמענה אותנו בשידורי גלגלצ.

    תגיד, יכול להיות שהתכוונת לאורן שץ ולא לאורץ שץ?

    השבמחק