טיפול בתנועה

יום ראשון, 30 בינואר 2011

קניות באינטרנט - תחביב יקר

אם אינכם יודעים, אז אני מזמין אתכם להכנס לאחד התחומים שאני חובב מאוד, וויסקי. כן כשהייתי ילד שמעתי משפט בנוגע לוויסקי שלא הבנתי אותו לעומק עד אשר לא עשיתי אותו בעצמי, נאמר לי שוויסקי זהו משקה שכאשר אתה שותה ממנו קורה אחד משני מצבים, או שאתה מתאהב במשקה הזה לחלוטין או שאתה שונא אותו לחלוטין, אין אמצע. או שאתה בנאדם של וויסקי או שאתה לא.

ובכן, קל לומר היום שאני בנאדם של וויסקי מכל סוגי האלכוהול שאני נהנה מהם כאשר אני יוצא לפאבים, וויסקי הוא הטוב מכולם. איני אוהב לשתות וויסקי בלנדד רגיל כמו ג'ק דניאלס, ג'יימסון וסוגים כאלה שיושבים במדף של כל בר ויעלה לי (42 שקל למנה), אני אוהב וויסקי סינגל מאלט איכותי, מיושן לא פחות מ-12 שנה ועדיף מהמזקקות הצפוניות. 

וויסקי זהו תחום שלם באלכוהול שיש לו כל כך הרבה היסטוריה וכל כך הרבה טעמים שונים שאין ספק שעם התחביב היקר הזה אפשר לשפוך הרבה כסף על מה שאחרים אולי יגידו שנראה להם מבוזבז מעט, למרות שמבחינתי כמו שיש אנשים שחובבים יינות אני חובב וויסקי, ולא רואה בעיה עם זה. 

חיפשתי ברחבי האינטרנט את המקום הזול ביותר לעשות בו קניות של אלכוהול, ולא תאמינו כמה אתרים יש שמוכרים אלכוהול, וויסקי וכו'. אך נראה שאין אתר שזול בצורה משמעותית מאחרים ובדרך כלל בקבוק של היילנד פארק מיושן 12 שנה יעלה בסביבות 320-400 שקל (שזה המון! בדיוטי 40 דולר עולה בקבוק).

אך נתקלתי באתר קניות אחד שכן היה זול יותר מאחרים, שר המשקאות הוא אתר וותיק בתחום מכירת האלכוהול שלדעתי מכול האתרים שבדקתי נתן את המגוון הרחב ביותר במחירים האטרקטיביים ביותר, לעומת אתרים אחרים שהיו פשוט חסרי גיוון או שהיו ממש ממש יקרנים. 

בעיה אחרת שנתקלתי בה היא שבכל הקשור לאלכוהול כאשר חיפשתי בגוגל נתקלתי בכל מיני אתרים של מקדמי אתרים סתמיים, אתרים שלא באמת מציעים שירותי אלכוהול אלא נועדו לקדם אתרים שמוכרים אלכוהול או שירותי אלכוהול לאירועים (חתונות, טקסים וכו').

הגעתי למסקנה שקניות באינטרנט הן דבר יעיל ממש, אבל חבל שאתרי הקניות לא באים בצורה של אתרים נישתיים, ואם כן יש אתרים נישתיים הם יותר מידיי יקרים או פחות מדיי מגוונים, בתקווה שאנו נתפתח לכיוון של ארה"ב בכל הקשור לחנויות אינטרנטיות, מגוון החנויות האינטרנטיות למוצרי חשמל, טלוויזיות LCD וכו' בארה"ב הם עצומות, ומגוון המחירים והמוצרים הוא עצום ולכן קל למצוא מה שאנו מחפשים, בניגוד לישראל.

בסופו של דבר שר המשקאות נתן לי את הבקבוק שחיפשתי במחיר די אטרקטיבי, לעומת אתרי הנישה האחרים שחסרי גיוון או פשוט לא מושעים מספיק, אתרי נישה הם דבר צומח בשוק האינטרנטי הישראלי אך התחום הזה עדיין בחיתוליו, בנתיים זה נראה שגם אתרי הנישה הקיימים נותנים את השירות לא רע. 

יאמר לזכות שר המשקאות שהבקבוק שלי הגיע עם שליח יום אחרי שהזמנתי, ולאור המחירים (לא שילמתי משלוח) נראה שהעסקה שווה, ניתן לשלם באשראי או ב-PAYPAL (שירות תשלומים אונליין), ההצעה שלי שאם אתם מעוניינים לקנות מוצרי איכות, אל תתפשרו ותמשיכו לחפש זה שאתר נמצא במקום הראשון בגוגל לא אומר שהוא איכותי או אטרקטיבי. 

עמוד שני ושלישי בגוגל מציעים דברים טובים לא פחות, אני מצאתי אתרי איכות אמיתיים דווקא בעמודים שאחרי העמוד הראשון, ככה נוכל להתקל לפעמים בעסקים קטנים ואיכותיים שנותנים איכות למוצר שלא נמצא בפס ייצור הגדול והתעשייתי של התאגיד הענק ששופך עשרות אלפים על קידום האתר שלו.

עכשיו ההתלבטות הבאה שלי היא הבקבוק הבא שאקנה, האם זה יהיה היילנד פארק שוב? או אולי לפרויג ? או שבכלל אלך לכיוון אחר ואביא לגבולין? 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה