טיפול בתנועה

יום שלישי, 11 בינואר 2011

שדרוג חיים משמעותי - לימודי סאונד ומעבר דירה

היום זהו יום חשוב מבחינתי, זהו היום שבו אני עושה את הצעד הראשון בכיוון אחת האהבות הגדולות שלי בעולם, עשיית מוזיקה. בחודשים האחרונים לא היה לי פנאי לעשות מוזיקה כמו שצריך, ואחד המחסומים שהוציאו לי את החשק לעשות מוזיקה באמת היא העובדה שאין לי ידע בכלל. 

איני יודע תווים, סולמות, אקורדים, עקרונות, כלום. אין לי שום ידע מקדים במוסיקה. אמנם המוסיקה שלי יוצאת לא רע בכלל עם פרודקשן די גרוע, אבל אפשר לומר שיוצאת לי מוסיקה מיוחדת ביחס לדברים אחרים ששמעתי. והנה הגיע היום בו אני אומר לעצמי הגיע הזמן לשדרג את הידע שלי לקחת את המוזיקה שלי לשלב הבא. 

כבר יש לי ניסיון מר עם לימודים במכללה, הייתי רשום במכללה לפני כמה שנים וביצעתי שם מכינה ללימודי משפטים שנקטעה טרם הזמן, והרבה בגרויות שרציתי להשלים לא השלמתי, כמו כן יצא שהוצאתי סכום מאוד גדול של כסף והתחייבתי להחזירו, לקח לי שלוש שנים להחזיר את מלוא הסכום (קשה בלשון המעטה).

אך הפעם אני מעוניין ללמוד, לא כי יש איזה לחץ בלתי נראה שאומר " אתה חייב אוניברסיטה" בכדי להתקדם בחיים, אלא לימודים בשביל להעמיק את אחת התשוקות הכי עמוקות שלי, התשוקה לעשיית מוזיקה. וסוף סוף אוכל לעשות אותה בצורה איכותית ומקצועית.

אתחיל את המחזור של אפריל במכללה לסאונד BPM בתל אביב, מסלול EMP (מסלול מוזיקה אלקטרונית) שנת לימודים מלאה. אני מאמין שבעזרת הלימודים הללו אוכל לשפר את מוזיקה שלי ואולי אפילו להגיע למצב שבו אני אוכל להוציא אלבום אחד על שמי. זה תמיד היה החלום שלי, להוציא אלבום מוזיקה אלקטרונית.

אחת השאלות שצצה בשאלון הייתה האם אני מתכוון לעבור דירה בזמן הלימודים בכדי להתקרב מעט למקום הלימודים שלי, אמנם אני פתח תקוואי והלימודים בתל אביב (שזה לנסוע לא מעט אם אתם מכירים את רחוב ז'בוטינסקי) אך השאלה הזו הציקה לי ברבדים אחרים, ברבדים אישיים, שהגיע באמת  הזמן לעבור דירה, שעד היום רק בגלל "דוחק" כלכלי אני איני עושה את הצעד. 

חיפשתי הרבה פעמים דירות בלוח דירות להשכרה של אתר יד2, ותמיד מצאתי דירות טובות, אך המחיר תמיד היה בשמיים, כשאני חושב על הוצאות של הלימודים, ושל שכר דירה ולהחזיק את עצמי זה נראה לי כמו משימה בלתי אפשרית, אמנם כל אחד היה אומר לי "תשאר בבית" כל עוד אתה יכול ותחסוך, אבל את השלב הזה לדעתי כבר עברתי :). 

הרבה דירות שראיתי שדווקא היו מושלמות היו ללא ריהוט כלל, ואמרתי לעצמי אני אוכל לעבור לשם אבל אצטרך לצוד אחר ציוד לבית שלי, מערכות ישיבה, מקררים, מיקרו, סלון שלם וכו'. מאיפה יש לי את הכסף להביא את הדברים האלה ? אפילו באתר אגורה חיפשתי בכדי לראות אולי מישהו מוסר אבל לא מצאתי את כל מה שצריך וזה יצא על הפנים.

כמובן שהצורך לעבור אינו קשור לבית שבו אני נמצא כרגע אלא לצורך למצוא לשדרג את העצמאות שלי. הלימודים הם צעד משמעותי מבחינתי, ואני מתכוון לתת את הנשמה שלי שם (כמו שאני נוטה לעשות במוסיקה שלי), רק הזמן יגיד האם אצליח להוציא אלבום או לא ואם כן אפרסם על כך כאן. 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה