טיפול בתנועה

יום שבת, 27 בנובמבר 2010

חשיבות פעילויות חוץ ביתיות - בעבודה מהבית

אחת הבעיות הכי חמורות שיש לי בשיגרת היומיום שלי, היא העובדה שקשה לי לצאת מהבית, כאשר העבודה היא מטר וחצי מהמיטה, או מהטלויזיה בסלון, קל מאוד להפוך לפתוח אדמה של ממש, וליפול לאיזורי נוחות שבסופו של דבר גרועים מאד לבריאות שלנו, הפיזית והמנטלית.

כאשר עבדתי במקום עבודה שנאלצתי לקום בשעה מאד מוקדמת ולסוע בפקקים, הסדר יום שלי היה עמוס יותר ומסודר יותר, כי היה צורך בכך. כך שאם רציתי או לא פעילות גופנית מסוימת הייתה לי, העבודה הישנה שלי הייתה ממוקמת כעשר דקות הליכה מתחנת האוטובוס

באותם זמנים גם הייתי עובד בצורה מאד מאסיבית במכון הכושר, והייתי תחת תפריט קפדני מאוד כך שהיום שלי היה מסודר גם לפי הארוחות השונות שעליי לצרוך, ותמיד הייתי ממוקד על כמויות ושעות, כך שתמיד בין לבין שמתי את שאר המטלות שלי, רבות הפעמים שמצאתי את עצמי מותש.

היתרונות והחסרונות של עבודה בחוץ ועבודה מהבית


מצד אחד לעבוד בחוץ, משאיר אותך פעיל גופנית. ומצד שני הטירטור הוא היום ונורא, כל יום לקום בשש כדי לשרוד את הפקקים לתל אביב מכיוון פתח תקווה, בשביל להגיע לעבודה בזמן. וניחשתם נכון אני הייתי יוצא בדיוק בפקקים חזור, כך שהסיוט של הנסיעות היה בלתי נסבל
השעות הארוכות על הכביש שאיננו מקבלים תשלום עליהם, לצאת בבקרים שיש בהם גשם או מזג אוויר לא טוב, לצאת לעבוד כאשר אנו מרגישים לא טוב, בוס שיושב לנו על הראש כל דקה ביום ועוד המון סיבות.

אליה וקוץ בה


היתרונות של עבודה מהבית הן גם החסרונות הכי קריטיות שלה, עבודה מאפשרת לנו את החופש לקום בשעות יותר סבירות (כי אין סיכוי שנאחר לעבודה), יותר גמישות לגבי סביבת העבודה שלנו ותנאיה (אנו עובדים מהבית שלנו) הנוחות של הלבוש הלא רישמי, השעות הבלתי רישמיות וללא בוס שיושב לנו על הראש בכל יום ובא לבקר במשרד שלנו.

החסרונות ברורים גם הם, אותו חופש גם מושך אותנו להתחמק מעבודה, ואותה בילתי רישמיות יכולה לפגוע לנו במשמעת ובסדר היום, ואנו יכולים להתרגל להיות עצלנים. מה שיוביל לירידה באנרגית החיות שלנו, ויכול אף להוביל לתסמינים של השמנה, דיכאון וכו'.

דמיינו לעצמכם לעבוד מהבית 8 חודשים ברציפות ולא לצאת לשום מקום למעט הסלון ואולי לחברים מידיי פעם, עלצנות שכזו יכולה לגרור מצבים בריאותיים מסוכנים מאד, שמחבלים באורח החיים שלנו ואף בסופו של יום יפגעו בפרודקטיביות בעבודה.

חשיבה ממוקדת ונקייה - עבודה נקייה ורגועה


עובד ממורמר עושה עבודה ממורמרת, לכן חשוב לשמור על פעילויות חוץ ביתיות ערות, בכדי לשמור על חיוניות ואנרגיות טובות, כמו כן פעולות כאלה מסייעות לנקות את הראש, להפיג מתח ולחץ ומסייעות לנו להיות רגועים יותר ונינוחים יותר. כשאני מצאתי את עצמי הופך "לעצלן" התחלתי לפעול ומצאתי לעצמי כמה חוגים שעניינו אותי.

לא מזמן ביררתי על לימודי משחק על נגינה בחליל ואף שקלתי להצטרף לשיעורי אשטאנגה יוגה. בסופו של דבר התחלתי ללכת לשיעורי חליל ואף קניתי חליל מעוצב מעץ עם חריטות, מאחד מהמומחים הכי גדולים לחלילי במקבוק אריק מכין החלילים (http://eriktheflutemaker.com/)

יש בבעלותי חליל ערבי איכותי מבמבוק מעוצב שעליו אני לומד בימים אלו, כמו כן התחלתי להתעניין בג'יו ג'יטסו קרוב לבית שלי, אמנם המכון כושר עשה אותי גדול ודי מוצק, אך אומנויות לחימה יתנו לי את הערך המוסף של כוח, זריזות וגמישות שכרגע חסרים לי בצורה די ניכרת.

כל אוסף הפעילויות הקטנות האלו בשילוב עם סדר היום שלי הופכים אותי לפעיל יותר ויש לי סביבה נוחה בה אני נשאר עירני וחד על כל הביצועים שלי, לעומת זאת סביבה בה אנו נהיה "עצלנים" תהיה לנו נטייה "להרדם על המשמר" וטעויות יתחילו להיעשות.

לסיכום:

בסופו של דבר, אחת ההמלצות הכי טובות שאני יכול לתת לכל אלו שמתחילים לעבוד מהבית, שמרו על פעילויות חוץ בייתיות בכדי להפיג מתחים, להטמיע משמעת טובה יותר ועירנות, לשמור על אנרגיות טובות וראש נקי בכדי שנוכל לתת תוצאות ולשמור על פרודיקטיביות גבוהה.

כי בסופו של דבר הכול טמון במשמעת עצמית ובכמה אנו ממוקים על להצליח באמת, אם נמקד את החשיבה שלנו בצורה נכונה ונטפל בגופנו כמו כן בנפשנו, נוכל לתת תוצאות חיוביות יותר ולשמור על פרודקטיביות רצויה גם כאשר הסביבה נעשית מעט עויינת או בעייתית

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה