טיפול בתנועה

יום ראשון, 10 באוקטובר 2010

גם המומחים הגדולים חוזרים לספרים - חשוב לזכור את הבסיס

היום פתחתי את העיניים, ונתקפתי חרדה אמתית וקיומית. פתאום הבנתי שכבר העשירי לחודש ויש עוד הרבה מאד עבודה להספיק, מייד התחלתי לשקוד על המחשב ושכחתי בכלל שאני צריך לצחצח שיניים לשטוף פנים ולהתחיל את היום שלי בצורה מסודרת אחרת כל היום יהיה בלאגן אחד גדול של לחץ.

לא פעם אני מתעורר חרד לעסק ומייד ניגש למחשב, התנהלות כמו זו יכולה להזיק לבריאות הנפשית והפיזית שלי, ולא פעם אני תופס את עצמי מנהל ימים שלמים מתוך לחץ ואי סדר שנובע מהחרדה הראשונית שלא נספיק לעמוד ביעדי העבודה שלי.

נזכרתי בבסיס שלי ושמתי לב לפרטים הקטנים - עבודה יעילה נובעת מסדר ושקט


נזכרתי בבסיס, שלפני שאני מתיישב למחשב ומתחיל להכנס לאטרף של עבודה, עליי להכנס ל -Zone שלי. להכין את עצמי לכל שאר היום ולסדר את המחשבות והדברים שעליי לבצע ולעשות את הכל מתוך תכנון ותשומת לב לפרטים ולא מתוך לחץ.

מתוך כל השאלות שקיבלתי, לצד העדכונים הרגילים בפייסבוק עלתה שאלה מעניינת, המציגה סיטואציה שבעלי אתרים עומדים בה כל הזמן, גם בפרסום קונבנציונלי וגם בפרסום ממומן בגוגל (Adwords). עכשיו הסיטואציה הזו אינה נובעת מבורות אלא רק מחוסר תשומת לב.

השאלה היא : "יש לי הרבה כניסות לאתר שלי ויחס המרה די קבוע, יש לי גם קמפיין ממומן (Adwords), למה אני למעשה צריך פרוייקט Adwords, אם המצב הוא כזה?"

עכשיו, הסיטואציה היא כזו שפרוייקט הAdwords אינו מחובר לממשק האנליטיקס ולכן אין מדידה מדוייקת של כניסות או יחסי המרה מהפרוייקט הממומן, ולכן אי אפשר לדעת כמה כניסות הפרוייקט מניב לנו, או מהו יחס ההמרה של אותו פרוייקט.

הורדת הפרוייקט יכולה להיות הרת אסון כי ישנו מצב שבו דווקא הפרוייקט הממומן מכניס לנו המון תנועה ויחס ההמרה גבוה, ואם נוריד את הקמפיין נקצץ המון מיחסי ההמרה שלנו ובכך נפגע לעצמנו בעסק, לכן מדידה היא הכלי הראשון שלנו לתוצאות.

תוצאות רטרואקטיביות - חשוב לשים לב לפרטים הקטנים


קידום אתרים הוא תחום שפועל בדיעבד, יש פה תוצאות רטרואקטיביות בלבד, רק זמן מה לאחר העשייה אנו נראה תוצאה ונוכל לנתח אותה, אך אם לא נמדוד את התוצאות, לא נוכל לדעת האם העשייה שלנו מניבה כל רווח או עניין.

הרבה מאד בעלי אתרים עושים את הטעות הזו כאשר ניגשים לפרסום קונבנציונלי, בעל אתר משלם 6,000 שקלים לשנה בשביל שיופיע לו באנר בחלקו העליון של אתר וואלה!, במקרה הטוב הוא יכול לקבל את הנתון של כמה קליקים בוצעו על הבאנר (קליקים ניתן לזייף בקלות).

זהו לא מדד, לא לתוצאה לפחות. הרי באנר זו שיטה של "זרוק בוץ על הקיר", מתוך כל התנועה של וואלה, אם זה לקרוא חדשות, מזג אוויר, מדור מחשבים, מדור רכילויות, כתבות על מזון וכו' מהם האחוזים שלחצו על הבאנר וכמה מהם תורגמו למכירות.

סביר שפחות מאחוז אחד לחצו, ומתוך האחוזון הזה אפילו פחות קנו דבר מה, מחקרים כבר הוכיחו שפרסומות מעוררות אנטגוניזם אפילו בקהל היעד של המוצר, ולכן פרסומות נועדו רק בשביל לדחוף דבר מה למועדות לא באמת בכדי למכור ממש.

לעומת זאת קמפיינים ממומנים מיועדים לאלו אשר הקישו את השירות או המוצר שהם מחפשים, ודווקא שם יחסי ההמרה או המכירות הם בשמיים ביחס לשיטות אחרות, לכן חשוב וקריטי למדוד את התוצאות הללו, גם בכדי לנתח את אותן תוצאות.

גם בכדי שנוכל לדעת כמה מסייע לנו באמת הקידום הממומן לצד הקידום האורגני, אם הקידום האורגני חזק ביותר לפעמים אין צורך בממומן ולפעמים ההיפך, כך או כך אם הרווח עולה על העלות שווה תמיד להשאיר את הקידום הממומן.

גם המומחים הכי גדולים חוזרים לספרים בכדי לקבל תשובות


בחיים חשוב לא לשכוח את הבסיס, זה תקף לא רק על קידום אתרים אלא על החיים בכלל. גם המומחה הכי גדול, כאשר נתקל בבעיה שאינו מצליח לפתור הוא חוזר למקור, לספרי הלימוד, לבסיס. עיקרון החזרה לבסיס הוא עיקרון שחשוב ליישם אותו מתי שהאופציות סגורות בפנינו או שפספסנו דבר מה.

במיוחד כאשר אנו מתעסקים בתחום שתוצאותיו בדיעבד, עלינו לזכור את הבסיס ותמיד לשים לב לפרטים הקטנים, אם פתחנו קמפיין ממומן ושכחנו לשייכו לאנליטיקס אין זה בעיה ניתן לשייך אותו גם לאחר המעשה רק חשוב לשים לב לפרטים הללו ולא לזרוק כסף סתם.

המדריך המלא לשיוך קמפיין Adwords לאנליטיקס

תגובה 1:

  1. חשוב תמיד לזכור מאיפה באת, לא משנה כמה ידע וניסיון יש לנו בתחום שאנו עוסקים בו תמיד עלינו לדעת שבספרים נמצא כל הידע במידה ונתקע ולא לתת לגאווה שלנו לעמוד בדרך ללמידה.

    תודה פוסט מעניין ומעמיק

    השבמחק