טיפול בתנועה

יום רביעי, 6 באוקטובר 2010

איך קידום אתרים שינה את חיי - מקצוע כמורה רוחני

אין הרבה אנשים שיכולים להעיד שהבחירה את מקצועית שלהם בהייטק שינתה את חייהם, כלומר, ברור שכן. אם בחרת לעסוק באבטחת מידע או אם בחרת להיות איש סיסטם בטוח יש שינוי בחיים, שינוי פיזי אתה מקבל יותר או פחות כסף אתה מרשה לעצמך לחיות בצורה כזו או אחרת.

אך נדיר שאדם יבחר מקצוע בהייטק והמקצוע הזה ישנה את החיים שלו במישור הרוחני, אני רוב חיי הייתי רוחני. לא רק רוחני אלא אדם אימפולסיבי. את רוב הבחירות שלי ביצעתי מהבטן בלבד ללא מחשבה קודמת. הרבה אנשים מבלבלים אומץ עם טמטום גם אני הייתי כזה.

את צעירותי ביליתי כאדם אימפולסיבי - אומץ או טימטום ?


היו בחירות שהייתי צריך לשלם עליהן 4-5 שנים אחרי כן בכסף, והיו בחירות שעלו לי בעגמת נפש אישית כתוצאה מתוצאות לא רצויות, לכל בחירה שאנו עושים ומבצעים יש השלכות כמו כל דבר. זה חלק מהטבע מפיזיקה לכל אנרגיה יש אנרגיה נגדית.

חייל פשוט על לוח שחמט - להגיע לצד השני בלתי אפשרי , אמנם ?


כאשר הייתי תקוע בבור הטכני של החיים שלי, הרבה לפני שגיליתי את התחום של קידום אתרים, נגסה בי כל הזמן התחושה והמחשבה שאני למעשה כמו חייל פשוט על לוח שחמט ועליי לשחק לפי חוקי המשחק, אני לא יכול לזוז כמו צריח ולא יכול לזוז כמו מלכה.

אלא עליי להתקדם צעד אחד בכל פעם, ואם אצליח להגיע לצד השני בלי שיאכלו אותי אני כנראה אכתיר את עצמי למלכה ו אוכל לנוע יותר בחופשיות, כמו בשחמט הסיכוי של חייל פשוט להגיע לצד השני מבלי להיהרג הוא פשוט אבסורדי.

ובאותם ימים כילד אימפולסיבי המחשבה הזו כירסמה בי כל הזמן וגרמה לי בדיוק ללכת ולבצע את הבחירות ההפוכות מאלו שהייתי צריך, אם חייל זז צעד קדימה אני זז שתיים הצידה, ואם אוכלים אותי וזה לא נראה לי אני פשוט חוזר ללוח.

רק השחרור שלנו מהרצון לשלוט יביא לעירנות


החוקים לא חלו עליי וסבלתי מכך, לקח לי זמן להפנים שלחוקים יש מקום וגם בתוך החוקים ניתן להתנהל בחופשיות, ושלהיות "חופשי" כי לא חלים עליי חוקים זו אשלייה בלבד, כזו שנובעת מצורך בשליטה מוחלטת בחיים, האקט הכי אבסורדי הוא לנסות לשלוט בחיים כי החיים הם אנרגיה דינמית שלא ניתנת לריסון ועלינו להתמסר לאנרגיה הזו בכדי באמת לחיות.

עם השנים נעשתי רציונלי, והבחירות שלי נעשו מחושבות (גם כתוצאה מרצון לשלוט בחיי). למדתי שניתן לשחק לפי החוקים ולכופף אותם לרצוני מבלי לשבור אותם, למדתי שמרות וסמכות הם הכרחיים בכדי להתקיים בעולם הזה, ועם זאת גיליתי את החופש הכי גדול שיש.

היום מי שמכיר אותי יכול לומר שניכר השינוי, נעשתי רציונלי ומחושב ומאחורי כל פעולה שאני עושה ישנה סידרת מחשבות רציונליות, אין זה מונע ממני להיות רוחני וגם לא סותר (במאמר אחר אני אפרט איך מחשבה רציונלית אינה סותרת רוחניות) אם כי הרחיק אותי מן העולם הזה (עד מתי שהכרתי את התחום שאני עוסק בו כעת).

אנשים בחיינו הם מורים רוחניים - מסתבר שגם המקצוע וכל עשייה שלנו


תמיד היו לי מורים רוחניים שיצאו ונכנסו לחיי, האמת שיש בי אמונה שכל אדם הנכנס ויוצא מחיי מלמד אותי דבר מה ולמעשה כולם מורים רוחניים שניתן ללמוד מהם בדרך להארה, או התעוררות. מעולם לא חשבתי שהמקצוע שלי יהיה המורה הרוחני שלי.

חשוב לזכור שלכל בחירה שלנו, כל פעולה שלנו וכל החלטה שלנו יש השלכה מציאותית מאד, וניתוח אותה השלכה יכול להעיר אותנו ולתת פידבק מציאותי מאד על העשייה שלנו, ניתוח נכון ועירנות יכול להוביל ללמידה אמיתית של מעמיקה של עצמנו.

שער הכניסה לקידום אתרים - לצלול בראות אפס ללא ציוד


הדרך שבה בחרתי להכנס לתחום הזה מייצגת בעיניי את אופי הבחירה והתוצאות הישירות שלה, העשרת העולם הרוחני שלי והעשרת העולם שלי בכללי, שיפור איכות חיי ואהבה אמיתית למקצוע שמהווה כמו מראה למציאות ומראה לעצמי.

שהציעו לי לעבור לחברת קידום אתרים ולהשקיע סכום בעל 5 ספרות בכדי ללמוד את המקצוע, חשבתי לעצמי שכרגע אני מוותר על משרה של שנה וקצת בה אני מרוויח כמעט כפול ממה שאני ארוויח בקידום אתרים, ויהיה עליי לצלול למים העמוקים ישירות עם תחילת העבודה בתחום שבעיניי היה מילה ותו לא.

קידום אתרים היה ביטוי, חסר משמעות מבחינתי לא היה לי מושג על מה מדובר מי נגד מי ומה לעזאזל אני בכלל אעשה. ובכל זאת משהו בפנים לחש לי שזה הבחירה הנכונה, אם יש דבר שאני סומך עליו ברגעים בהם הרציונליות נכשלת זו האינטואיציה שלי.

"לפעמים כל שנותר לעשות הוא לפרוש ידיים ולקפוץ מהצוק"


האינטואיציה שלי מעולם לא טעתה, לא מתי שהייתי צריך לחזור לקחת את המפתח ששכחתי, ועד לחברות שהיו לי ולמערכות יחסים שסיימתי ועוד, וכאן האינטואיציה שלי הייתה חזקה מתמיד. הייתה לי תחושת בטן חזקה שעליי כנגד כל הסיכויים לקחת את המשרה.

וכך עשיתי, קפיצת אמונה אמיתית. לצלול לתוך תחום שאין לי מושג קלוש בו, למקום עבודה שמעניק לי משכורת שקטנה משלי בכמה וכמה לוותר על סגנון חיים מסוים ועל ההטבות שבאות איתו לטובת משהו חדש העטוי ערפל בשלב ההוא

בדיעבד שאני מסתכל על הבחירה ועל האנשים בחיי שאמרו לי להשאר במקום העבודה שלי, אני מודה להם הם היו הישות הרציונלית בחיי אלה ששמו לי את הרגליים על הקרקע כאשר הייתי זקוק לניעור אלו שהבהירו לי מהםן הסיכונים הטמונים בלקיחת סיכון שכזה

וחלקם עדיין כאלו ואני מודה להם על כך עד היום, אך הבחירה הזו לא נעשתה ממקום שקול, לא ממקום רציונלי אלא מתוך ידיעה, איני יודע איך ידעתי שזה המקצוע בשבילי אבל ידעתי ופשוט ביצעתי את הבחירה הזו

היום ניכר לראות שהפכתי את המקצוע הזה לחלק בלתי נפרד מהאישיות שלי, קידום אתרים מעניק לי מקום להתרחב, לצמוח ולהשתפר. לא רק במקצוע אלא בעצמי, להפוך את עצמי לאדם טוב יותר. זה נשמע די תלוש אבל הדבר אמיתי

אמנם לא כל אחד יסתכל על כך בצורה כזו, ויש כאלה שירימו גבה אבל התחום היחידי שטכני ומשלב יצירתיות בצורה כל כך חופשית הוא קידום אתרים, ויצירתיות על פי כמעט כל התורות הרוחניות מהווה אלוהות טהורה, ביצירה נמצא אלוהים, לא משנה באיזה יצירה

אמנם אני ואלוהים לא מדברים, ואני ואמונה באל אחד לא חופפים, אך התפיסה הזו נכונה. מהרגע שנפתח שער היצירתיות שלי בתחום הזה, למדתי המון על עצמי, על משמעת' על אחריות אישית' על נתינת שירות ועל כוונות אמיתיות.

אסור למכור את החזון שלנו בזול - אין לו מחיר לעולם


עד היום הסתובבתי על הכדור בתהייה מה עליי לעשות, מהו הייעוד שלי והיום אני יודע שמצאתי אותו הייעוד שלי הוא להעניק מהמידע הזה ומהשירות הזה לכמה שיותר אנשים בכמה שיותר מקומות ולסייע להם לשפר את האתר שלהם ואת עצמם

לפני שתקפצו על כך שאני סובל מתסביך גדלות, איני מעוניין לעזור לאף אחד, לפתור תקלות לאף אחד או לומר שאנשים הם פגומים וזקוקים לסיוע. כלל לא, אלא השוק של קידו םאתרים בארץ כיום רווי לצערנו בשרלטנים, חברות שיעשו חצי עבודה אנשים שיעשו את המינימום בשביל מקסימום כסף או במקרה הרע לא יעשו דבר ויקחו כסף.

העשייה שלי ושל חברות אחרות שאני עובד איתן נועדו לחסל את התופעה הזו ולנקות את השוק משרלטנים, ומחברות שיתנו רק חצי עבודה, עיקרון אחד חשוב עומד מאחורי כן, שאני לא אקצץ ולו דקה אחת של עבודה בכדי לחסוך כסף.

אני לא אשב בצד, לא אקנה דברים זולים או אשתמש בשירותים זולים בכדי להרוויח עוד 30-40-50 שקל על הלקוחות שלי, אני לא אקזז מהאיכות שלי בכדי להרוויח עוד כסף על גבם של אחרים, אמנם ישנם המון חברות שעושות בדיוק את זה.

אנו רואים זאת בכל העולם בכל החברות בכל תחום, פעם היו מרכיבים מדיחי כלים בכדי שיהיו הכי טובים, יעילים וישרדו כמעט שלושים שנה. היום עושים אותם עם תוחלת חיים של 5 שנים בכדי שיוכלו למכור לנו חדש ולהגיד לנו איך הדגם החדש ישרוד יותר.

שמים לנו עוד קצת חומרים מייצבים וחומרים "טבעיים" כדי לחסוך את המכס מחו"ל. נותנים ציוד מעט גרוע יותר כי הטוב עולה מעט יותר ובקיצור מעגלים כל פינה אפשרית בכדי לחסוך עוד שקל, ובכן נמאס לי כברותיי ורבותיי אני מרים את הכפפה.

לא בבית ספרנו, לעולם לא אעשה זאת לעולם לא אקצץ על חשבון הלקוחות שלי, לעולם לא אתן שירותים או מוצרים שלא מתוך הכוונה הטהורה של להעניק את השירות, שלא תבינו לא נכון. כסף הוא מוטיב חשוב מאד המביע מחוייבות של שני הצדדים להפיק כמה שיותר.

הלקוח מפיק כמה שיותר איכות תמורת התשלום שלו ואני צריך לעמוד ברף השירות הזה בשבי לשהתשלום שלו ישתלם לשנינו, ולקוח מרוצה שמקבל את האקסטרא מייל הוא הדבר החשוב ביותר. אני ארוץ עוד כמה קילומטרים אם צריך בשביל החברים שלי.

קידום אתרים הוציא ממני צד אצילי, צד שאיכפת לו מהזולת, צד שמבין שכסף זהו כלי ולא מטרה, צד שמבין שהחזון שלי בתחום הזה אותו חזון נאיבי להעניק שירות איכותי לכולם בכל מקום הוא לא סתם חלום והוא בר ביצוע ושום הר של כסף לא ישכיח את החזון הזה.

כמובן כמו כל דבר בחיים, זו דרך אחת להסתכל ויש מקדמי אתרים שלא רואים את השינוי בצורה כה משמעותית, אך קידום האתרים שלי הוא לא קידום האתרים של מישהו אחר, קידום אתרים כאן במאמר הזה מייצג רק כלי שהעיר אותי, שהחזיר אותי למחשבה שיש בעולם לכולם את כל הפוטנציאל לשנות כל דבר ולהביא שינוי אמיתי לחייהם שלהם ושל אחרים.

קידום אתרים נתן לי את ההשראה והסביבה לראות זאת, מהי ההשראה שלכם ?

3 תגובות:

 1. ושום מילה עלי...?

  השבמחק
 2. א. אתה אנונימי למרות שאני יודע מי זה :)

  תפיסה של אנשים לגבי מורים רוחניים היא בעלת דיעות קדומות, כאשר יש אדם לשים עליו אצבע ולומר "הוא מורה רוחני" אותם תלמידים שלו יסבלו מאותם דיעות קדומות שיסבול המורה ובכך תשומת הלב תעבור מהרעיון שבא המאמר להעביר ל- "דיעות קדומות" על מורים רוחניים.

  האנשים המהווים מורים רוחניים בחיי אינם רלוונטיים לרעיון המאמר הזה, אם כי יש להם חלק ניכר בהתפתחות שלי והם יזכו לבמה ראויה משלהם בכתבה אחרת.

  השבמחק
 3. מכל מלמדי השכלתי.
  אמנם אינני מבינה דבר וחצי דבר בנושא קידום אתרים, נהניתי לקרוא כתבה זו.
  תענוג צרוף לראות את המסע......
  יישר כח והמשך מסע מרתק
  אוהבת עד החלל החיצון ויש רק אחת שאומרת משפט זה מזה שנים רבות

  השבמחק