טיפול בתנועה

יום ראשון, 26 בספטמבר 2010

בחרנו לעבוד מהבית - מה עכשיו ?

רובנו מכירים את התחושה הזו, הרצון הזה לעבוד מהבית. לא לקום לפקקים בבוקר, לא לסוע למשרדים הערים אחרות, לעבוד מהנוחות של הבית שלנו. עד לפני עשר שנים הדבר לא היה נפוץ כל כך ואילו היום אחוז נכבד מהעובדים בתעשיות ההייטק עובדים מהבית.

האינטרנט מהווה את אחת מאבני היסוד למידע אשר מזמן החליף את רוב האינציקלופדיות,  ואף מספק לנו מקום לעבוד בו, לא פחות ולא יותר. האינטרנט מספק מקומות עבודה. אם זה בקידום אתרים, או מכירות ב-EBAY, או מכירות באינטרנט של מוצרים משלנו.

הקמת אתר מכירות או הקמת עסק הפועל מהאינטרנט זוהי עבודה מכובדת ונפוצה שכל אחד מאיתנו יכול לעסוק בצורה חופשית ומהנוחות של הבית שלנו. האינטרנט מאפשר לנו חופש שלא היה נפוץ כל כך עד לפני עשור, והיום שאנו עובדים מהבית יש לנו פנאי לדברים החשובים בחיים שלנו.

כמו בילוי איכות עם הילדים, עם החברה השקעה בתחביבים חדשים או בילוי ופנאי כזה או אחר. עבודה מהבית מאפשרת לנו לעשות ולבצע דברים שלא יכולנו לבצע אילו היינו עובדים ממשרד, העובדה שפהושטה שאין אנו צריכים לסוע למשרד בבוקר ואנו פועלים מהנוחות של ביתנו משנה את אורח החיים לחלוטין.

אך איך נבחר מה נרצה לעשות יש כל כך הרבה אופציות הפתוחות בפנינו?


במידה ואתם יודעים שאתם רוצים לפתוח עסק באינטרנט אך לא יודעים עוד באיזה תחום יש תרגיל קטן שיכול לעזור. עצמו את העיניים וחשבו על מה אתם באמת אוהבים, מה גורם לכם להתרגשות, מה מדליק אתכם, מה מעלה אצלכם חיוך אולי תחביבים. קחו את הזמן ורשמו את כל מה שצץ לכם בראש. כעת לאחר שיש לנו רשימה של תחומים צריך לבדוק האם יש לנו מספיק קהל יעד במדיית האינטרנט להפעיל סוג כזה או אחר של עסק. בדיקה זו שקראנו לה מחקר שוק ניתן לבצע בעזרת אינסוף כלים העומדים לרשותנו באינטרנט כמו כן כלים המאפשרים לנו לדעת על מגמות וטרנדים בעולם ועוד פרטים רבים נוספים.


כלים שנוכל להשתמש בהם לסייע לנו בבחירת התחום שלנוEbay pulse – כלי שפיתחה אחת מחברות המסחר הגדולות בעולם, ebay. הכלי נותן לנו מידע על הטרנדים המרכזיים היום בעולם עד לרזולוציה של הנישות הקטנות בתוך הטרנדים הגדולים. הכלי מספק לנו אינדיקציה לפי התחומים שנבחרו. חשוב לציין שכאשר אנו משתמשים בכלי ורואים נושא מסויים שהוא חם ויש עליו התעניינות רבה סביר מאד להניח שהתחרות תהיה מאד גדולה ולפעמים גם בלתי אפשרית. המענה לכך הוא בחירה של תת נושא מתוך התחום הכללי.דוגמא: אנו מבחינים בהתעניינות רבה בתחום הריקוד אך תחום הריקוד יכול לרדת לתת נושאים רבים כגון ריקודים סלוניים, ריקודי רחוב, ריקודי עם וכו'.
כלי מילות המפתח של גוגל – כלי מצויין של גוגל שמאפשר לנו לקחת את מילות המפתח שבחרנו ולבדוק את כמות החיפושים.


רגע שהזנו את מילת המפתח שאנו מתעניינים בה אנו נקבל אינדיקציה לנפח חיפוש החודשי של אותה מילת מפתח. הכלי מציג נתונים נוספים כמו רמת התחרות על אותה מילת מפתח ומציג לנו אופציות נוספות שאולי יכולות לעניין אותנו. אם לדוגמא נקליד את הביטוי תינוקות נקבל תוצאות עבור אותו ביטוי ועבור אופציות קשורות כמו מוצרים לתינוקות, חדרי תינוקות, עגלות לתינוק..


Google insight for search – גם זה כלי של גוגל. הכלי מספק חיתוכי מגמות חיפוש. הכלי מספק אינפורמציה רבה על התנהגות הגולשים במנוע החיפוש של גוגל כולל חיזוי עתידי. חשוב לשים לב שהכלי מספק נתונים על אותה מילת מפתח שמזינים ולא על תחום כולל לדוגמא אם נזין את הביטוי רהיטים ונראה שהמגמה שלו היא בירידה זה לא בהכרח אומר שביטויים נישתיים יותר כמו ארונות, שידות וכו' גם כן בירידה.


חקרו ובדקו כלים נוספים נוספים, האינטרנט מלא בכלים מקצועיים ומצויינים בחינם או בתשלום. חפשו את הכלים שמתאימים לעסק שלכם ואת הכלים שנוח לכם לעבוד איתם.
לסיכום, בעבר עבודה מהבית היתה נחלתם של מעטים אך היום בעידן האינטרנט יותר יותר אנשים וישראלים הופכים את זה לצורת חיים.


להקמה וניהול של עסק באינטרנט לא צריך קישורים מיוחדים או ידע טכני רב. צריך להיות ממוקדי מטרה, סבלנות והרבה השקעה. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה