טיפול בתנועה

יום רביעי, 22 בספטמבר 2010

חגים חופש וזמן פנוי

חג שמח, סוכות בפתח והנה הגענו לערב חג. חצי יום עבודה שכולנו ניתן בעוד שאנו חושבים על הכיף והתוכניות שעשינו לערב או לחג. הדבר היחיד שמבאס בערבי חג הוא חצי יום העבודה שאנו משקיעים, במיוחד בקידום אתרים הדבר נעשה קריטי. אני כמקדם אתרים צריך להשלים יעדים ששמתי לעצמי.

הדרך להשגת היעדים רצופה בחגים וימי חופש

צריך לעמוד ביעדים שהתחייבתי אליהם, מספר קישורים מסוים, מספר מאמרים מסוים דוחו"ת אופטימיזציה או פיתוח, מחקרי מילות מפתח ולמעשה כל מה שאתר צריך בכדי להתקדם בגוגל, החודש היחיד שבו אני מתקשה להשלים את כל היעדים בשלמותם הוא ספטמבר, עליי לציין שלא קרה עדיין שפספסתי יעדים כתוצאה מחגים אך נאמר שכל החופש מקשה עליי.

החודש הזה מלא חגים, כל שבוע וחצי יש שלושה ימים חופש ובשבוע עבודה של חמישה ימים זה יוצר קטסטרופה אמיתית, אני מודה, אני לפעמים עובד בחגים, כותב מאמרים או קורא בנושא, אך זה רק בגלל שאני מאד אוהב את זה וזה מעניין אותי, לכן אין פלא שלפעמים עולים פוסטים ב-4:00 לפנות בוקר.


זה לא שאין לי מה לעשות יש לי, וזה לא שאין לי דברים אחרים להתעסק איתם יש ליבמידה וארצה, אבל כשאני מסתכל על זה לעומק, אינני רוצה. הדבר היחיד שמעניין אותי רוב שעות היממה זה קידום אתרים ואיך שהאיטרנט עובד, אפילו חברה שלי איימה לעזוב אותי כמה פעמים כי לא הפסקתי לדבר על גוגל.

בחגים כולנו נעשים בנאי גשרים - מלכודת של חצי יום עבודה

החגים מהווים מכשול אמיתי ליעדים שלי, אישית אינני נופל למלכודות החגים המאפשרת לי לבנות גשרים, במקום לעבוד חצי יום עבודה, לגשר עד לסוף החג, כולנו רוצים כאלה גשרים זה נראה הכי קל. אבל לצערנו תמיד יהיה את הפרוייקט הזה שצריך לסגור עד תום החודש שלא יאפשר לנו לישון בשקט. (לפחות לי)

בכל חודש אחר סביר להניח שאם הייתם בונים גשר חצי יום ועושים זאת אחרי חג, לא היה נגרם נזק והכל היה הולך כפי שמתוכנן, אך בספטמבר בפרט שבו כל החודש כולו מלא בחגים לפספס חצי יום עבודה יכול להוכיח את עצמו בעייתי. כמובן אם אנו יודעים מהם המשימות וכמה זמן נשאר לנו והכל לפי היעדים אין סיבה שלא תגשרו.

עם זאת החגים מביאים עימם זמן שבו ניתן לקרוא מעט לעומק על אותם נושאים שבדרך כלל אין לנו זמן לקרוא עליהם, כמו כן זו הזדמנות טובה לשבת וללמוד מעט יותר על המקצוע שלנו, לכתוב מאמר או לקרוא מאמרים וכו', זמנים כאלה מעניקים לי הזדמנות באמת ליצור שירות טוב יותר ללקוחותיי

זה די נחמד שחושבים על זה, שישנם אנשים שיצאו איתי מהקורס, והיום פונים אליי עם שאלות כאלה  שמייד אני שואל אותם "מה לא היית איתי בקורס?", שאלות על דברים בסיסיים שכל מקדם אתרים טרי או וותיק יודע בעל פה. הדבר מראה שכנראה אותם אנשים לא קפצו למים לאחר הקורס.

אימון יוצר שלמות - להכנס מייד לעשייה בשביל לשמור על התנופה

הבנתי שקידום אתרים הוא כמו מתמטיקה ועוד הרבה מקצועות כאלו, שאם אינך מייד מתאמן עליהם אתה שוכח את כל העקרונות מהר מאד, אפשר לומר שהקפיצה שלי למים מייד לאחר הקורס היא מה שהציתה את האש הפנימית שלי ואת הצמא האדיר שלי לידע על התחום, מה שאחר כך הבנתי שהתאהבתי בעבודה שלי.

למידה בבית לאחר הקורס -  יתרון משמעותי

בקידום אתרים יש חשיבות ענקית ללימודים, לא אלו של הקורס אלא הלימודים שבאים אחרי כן, כמו בכל מקצוע טוב אנו מגלים שהעבודה ברגליים שונה מעט מזו שלמדנו עליה ורק שאנו נקדם אתרים של ממש נוכל לדעת מהו קידום אתרים,  ובנוסף על כך רק לאחר שנקדם אתרים במשך כמה חודשים ונמשיך לקרוא וללמוד נתחיל לתפוס את המשמעות של המקצוע.

כיום בארץ יש מספר מומחי קידום אתרים שניתן ללמוד מהם, עצם העבודה מולם יכולה להעניק תובנות משמעותיות על הבתנהלות שלנו בעבודה, ועל העקרונות שיש ליישם. הניסיון מנצח כשזה מגיע לידע, מקדמי אתרים של 12-13 שנה עברו את כל הפיתוחים עד לרגע הנוכחי ויודעים איך המנוע מתפקד ומה הכוחות שבאמת משפיעים על העבודה והתוצאות.

החשיבות של הלמידה הזו אחרי הקורס במקצוע כמו קידום אתרים היא קריטית, התחום שלנו כל כך דינמי שמה שלמדנו עליו לפני כמה חודשים התווסף עליו עדכון או שניים ופרמטרים משתנים ללא הרף, עלינו להיות קשובים לשוק ולתהליכים הקורים בו בכדי להביא את הלקוחות שלנו לתוצאות המשמעותיות ביותר ביחס למתחריו.

"המידע שאחרי הקורס מספיק לי"

כבר יצא לי להתקל במקרה במקדם אתרים שהחליט שמה שלמד בקורס בהחלט מספיק לו, וקידם אתרים בצורה די יעילה מספר חודשים, זה היה ממש לפני העדכון של MAYDAY וקפאין החדש, ההעקשנות שלו לא השתלמה ובניית הקישורים שביצע הייתה אמנם יעילה אך לקתה בחסר. (לא אכנס לפרטים בשלב זה :) )

מתי שיצא העדכון של MAYDAY, כל הביטויים זנב ארוך שלו כולל שני ביטויים ראשיים נעלמו מהאינדקס, או לפחות זזו עמוד או שניים אחורה, כאשר פנה אליי ושאל איך קרה כזה דבר כי הוא עשה הכל כמו שלמדנו בקורס, שאלתי אותו בצורה די ישירה "מתי סיימת את הקורס ?"

כאשר הוא אמר לי שעברה יותר מחצי שנה, שאלתי אותו האם הוא המשיך לקרוא, להתעדכן ולהתמקצע בכל הנוגע לקידום אתרים ותשובתו הייתה "לא". במידה והיה קורא ולומד ודאי היה יודע ששינוי קטן בכמה מעקרונות העבודה שלו היו מצמצמים את הנזק שספג האתר בעדכונים. המקרים האלה שכיחים, מי שנשאר עם המידע שיש בידיו ולא מרחיב אותו ומתעדכן שם את אתרי הלקוחות שלו בסיכון אמיתי.

מצילים חיים - מצילים עסקים

אם אנחנו רופאים, והמקצוע שלנו הוא להציל חיים אנו תמיד נרצה להשאר מעודכנים בחידושים האחרונים, בטיפולים האחרונים שיצאו, בתרופות החדשות וכו', בכדי שנוכל להציל חיים טוב יותר, שנוכל להגדיל את קשת הכלים איתם אנו עובדים בכדי לבצע את תפקידנו טוב יותר.

להבדיל אלף הבדלות בין רופא למקדם אתרים אותו עיקרון חל גם במקצוע הזה, אם אנו רוצים להגדיל את קשת הכלים שאנו מציעים ללקוחות שלנו אנו חייבים ללמוד, לקרוא ולהעמיק את הידע שלנו הרבה מעבר למה שלמדנו בקורס, במידה ולא נעשה זאת נוכל לספק שירות די עני ביחס למתחרינו ואף נוכל לגרום לנזק.

יצירת יתרון יחסי על המתחרים

החשיבות הזו של להשאר מעודכן היא קריטית כמו בכל מקצוע אחר.  העובדה שאנו עובדים עם הפיג'מה מהבית ולא יושבים מחוייטים במשרד לא פוטרת אותנו מהלמידה הזו, כמו כן אישית איני רואה סיבה למה שלא ארצה להגדיל את קשת הכלים שלי.

לפעמים זה פשוט מה שמבדיל אותנו מהמתחרים שלנו ויכול להעניק לנו את היתרון היחסי, ככל שיש בידינו יותר מידע על התחום כך אנו יכולים לבצע יותר פעולות ולהשתמש ביצירתיות שלנו בכדי ליצור קידום איכותי ללקוחות שלנו, בחג הזה תהיה לי הזדמנות נהדרת לעשות בדיוק את זה (לקרוא ולקרוא ואולי לכתוב פוסט)

מחר בבוקר לא בטוח שאעלה פוסט לכאן אם כי יכול להיות שיעלה בבלוג קידום אתרים הראשי שלי. לכאן או לכאן יכול להיות שהפוסט הבא יעלה רק לאחר החג ביום ראשון אם במקרה יצא הדבר נעדכן אתכם איך הלך במהלך החג ומה למדתי בזמן הפנוי שלי.

כמו כן מראשון מתחילים את הסקר הראשון, אני אשאל שאלה והתשובה שלכם תיהיה ניסוי שנבצע יחד ואכתוב את תוצאותיו.

לדוגמא:
איך עליי לבנות קישורים לאתר שלי? :

א.תגובות בבלוגים, פורומים ואתרי בוקמארקס
ב. החלפות קישורים (אולד סקול)
ג. כתיבת תוכן עבור קישורים
ד. שימוש בתשתית של אתרים תומכים

אתם בוחרים תשובה, בתום אותו שבוע אני אקח את התשובה שנבחרה ואתחיל לפעול על פיה לתקופת זמן ממושכת ולאחר מכן אכתוב את התוצאות שהשגתי על ידי השימוש בשיטה הזו. אנו נבצע ניסוי ונוכל לקבל מבט פנימי על ההתנהלות והתוצאות. יהיה כיף !

שיהיה חג שמח לכולם!


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה