טיפול בתנועה

יום שני, 20 בספטמבר 2010

ספמארים חובבנות ופייסבוק

בעודי יושב עם הקפה של הבוקר וחושב על הנושא שאכתוב עליו היום, התייעצתי על כך עם אחד מהקולגות הקרובות שלי, בשיחה קלילה בסקייפ, לא היה נראה שיש לו תשובה בשבילי אם כי ציינתי בפניו ששיחתנו תצוין בפוסט של היום( LIKE על כך שעמדתי במילה שלי)
חשוב לי להוסיף שמעתה והלאה יכול להיות שאעבור לפורמט של פוסט חדש כל שני וחמישי בלבד ( בשלבי התגבשות) כמו כן אני מתחיל לפתוח סקרים שבועיים על שאלות מאד חשובות וקריטיות שהתשובות שלכם יכולות לסייע לי להחליט החלטות בחברה שלי, אפשר לומר שהבחירות שלכם ישפיעו על הצעדים שלי בחברה (נשמע מגניב לא? לקחת חלק אמיתי וממשי בחייהם של אחרים? - די דומה למקצוע שלי)

זהו הלילה הלבן השני ברציפות שלי, מאחר וישנתי בטעות משש בערב ועד שתיים עשרה בלילה, רציתי לקום אחר שעתיים ואז לישון כמו בנאדם ובסוף יצא הפוך, ישנתי מלא שעות ולא נרדמתי כל הלילה שבא אחרי כן..


חוסר שינה = שוטטות בפייסבוק ותגליות מעניינות


ובכן יוצא לי בדרך כלל לישון חמש שעות בלילה, אם כי הלילה היה לבן כמו הלילה הקודם (סיפור ארוך). ובכן ראיתי שאת הפרופיל של דודי שרון (הבעלים של אלקטרו) למי שלא מכיר, סגרו את הפרופיל בפייסבוק כמו שעשו לקובי שטח (אחד מאישי הקרייאטיב המוכשרים בארץ).

מסתבר שאם מצביעים עלינו כספמארים מספיק זמן רצוף, הפרופיל נסגר. חבל, הסטטוסים של שניהם היו מפלפלים לי את הקיר כאשר הייתי מציץ לראות מה מתרחש בקלחת הענקית הזו שיצרתי ברשימת החברים שלי, ובכן גם על הפרופיל שלי החלו להופיע הגבלות והדבר גרם לי לחשוב.

האם ליצור פרופיל עסקי נפרד או להשתמש בפרופיל האישי שלי בכדי לקדם את העסק של עצמי ?


האם יצירת פרופיל עסקי אינו נוגד את כל הרעיון של פייסבוק?, הרי פייסבוק זו פלטפורמה הנועדה ליצור אינטרקציות בין חברים, לפתוח עמוד של העסק שלנו זה תקין אבל פרופיל של העסק שלנו ? כלומר אם אדם מעוניין לייצג את העסק שלו בפרופיל האמיתי שלו זה נראה לי תקין, אבל פרופיל עסקי נטו ?.

אם כבר יש מעשה שנחשב לספאם יהיה בטוח פתיחת פרופיל שאינו מייצג בנאדם אמיתי, ספאם מכירות ושיווק טהור, שיכול להיות בעייתי לחלקנו, אמנם אני איני רגיש כלל לדברים האלה, יש לי בחברים פרופילים עסקיים, אין עם זה בעיה כלל. אני עובד בחברת קידום אתרים ואף מייצג אותה על פני הרשת כי אני בוחר לעשות כך (לא שאני הייצוג היחידי לה)

אין הפרדה בין הפרופיל שלי לזה של העסק שאני עובד בו או מעוניין לחשוף לציבור החברים שלי, זו המלצה כנה מהפה שלי ולא פרסומת שיווקית של איזה עמוד שנקרא "רפואה שלמה" שנועד להעניק לי מידע יעיל על שירותי רפואה מתקדמים, שכל סטטוס מהווה איזה פרסומת וכל תמונה כרזה מכירתית.

חשיבה ישראלית מייד לחסל את התופעה באמצעי החמור ביותר - אולי תהיו רגועים? 


לא חייבים לנקוט בצעדים של דיווח שהבנאדם ספאמר, ישר לחרוץ גזר דין מוות בלי הרבה מחשבה אה ?, אפשר פשוט להסתיר את העדכונים שלו. או חסמו את הפרופיל שלו באופן אישי, לא חייבים להתחיל לדווח על ספאם כאשר אין באמת כזה. כאשר נפתח פרופיל עסקי ומבקש מכם חברות פשוט אל תסכימו לקבלה אם הודעות שיווקיות מפריעות לכם.

הדבר הכי טוב בפייסבוק זה החופש המוחלט, עם כך אפשר להסיק שניתן לעשות הרבה צעדים מונעים לפני שפשוט מתחילים לשלוח אנשים מחוץ לפייסבוק. הכל טוב במידה לטעמי, אני בטוח שעפו פרופילים של ספאמרים אמיתיים אבל קובי ודודי בטוח לא היו כאלה, נעשתה פעולה ממוקדת להעיף אותם מחוץ לפייסבוק.

עבודה שוטפת  - פתרונות פשוטים ושוק קשה


היום אנחנו מתקרבים כבר לסוף החודש ועוד יש יעדי קישורים רבים להשיג, החלפות קישורים הן תהליך מייגע. במיוחד כאשר האנשים שאיתם אתה מחליף דורשים דברים שאינם הגיוניים בעליל ומנסים לשכנע אותך שזה ההחלפה הכי טובה שקיימת בשוק.

לכן החלטתי ללכת על שיטה אחרת בשביל השגת קישורים טובים, שאינה כרוכה במשא ומתן ארוך של 83 מיילים רק בשביל שמישהו יסכים להוציא לי קישור בעמוד פנימי בביטוי כזה או אחר, זה לא ייתכן שאנשים לא יודעים דבר וחצי בקידום אתרים אבל מעוניינים לקבל את הקישורים האיכותיים ביותר.

האמטוריות היא מה שפוגע ביושרה של המקצוע שלנו, השוק בישראל כל כך אמטורי ולא מעמיק שזה פשוט על גבול המצחיק, אמנם יש כמה גדולים בארץ הזו שידועים ושמם הולך לפניהם כאשר זה מגיע לקידום אתרים אך רוב החברות לא הרימו ספר או העמיקו במאמר מעבר למה שנלמד בקורס.

וחלקם עושים את הכל בכדי לקצץ לעצמם את העבודה ולגרוף כמה שיותר כסף בתהליך, הפספוס העיקרי של חברות כאלו הוא המחסור בהבנה שחברות קידום אתרים נותנות שירות, שירות חשוב וקריטי שמשנה חיים של אנשים ומניב להם רווחים גבוהים יותר של ממש.

במקום זאת עומד בראש הרשימה העיקרון של "כמה שפחות עבודה בכמה שיותר כסף". זו חשיבה ישראלית טיפוסית. לפחות יש כמה חברות שמעמידות סטנדרט גבוה מאד כאשר זה מגיע לעבודה שוטפת והבאת תוצאות בשביל הכסף של הלקוחות שלנו. לדעתי היושרה הזו היא מעל לכול, היה ישר עם הלקוח שלך זה חוק בלתי כתוב.

כמו אל תרצח, אל תגנוב ואל תרמה את הלקוחות שלך.

מה לדעתכם הערך העליון המוביל אתכם כאשר זה נוגע ללקוחותיכם ? (תהיו כנים)!
מצפה לתגובות שלכם!


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה