טיפול בתנועה

יום ראשון, 19 בספטמבר 2010

ברוכים הבאים ליום האחרון בשארית חיי - הבחירה הגורלית שלי

לאחר יום כיפור שבו ביליתי את רוב זמני בשינה מה שהפיק לי לילה לבן (ואפשר לי לכתוב לכם את זה), הכתה בי המחשבה שהחלום שרציתי בו מאז שהייתי נער בין-15 התגשם. ושבעצם אני חי את חלום הילדות שלי, העובדה הזו הדהימה אותי ולמרות שאני עוסק בקידום אתרים מהבית כבר הרבה זמן רק עכשיו הבנתי זאת באמת.

כנער עבדתי בכל מיני תחומים, בעיקר טכניים. מייד לאחר השחרור שלי מצה"ל עסקתי בתמיכה טכנית אינטרנטית ב-HOT. אחרי שנה מתמשכת בחברה החלטתי להתקדם מעט ועברתי לתמיכה טכנית נוספת ב-012 שהובילה לאחר שנה לתמיכה טכנית נוספת בבזר בינלאומי - 014

ככל שעבדתי בזה יותר, אך הבנתי שהעתיד שלי אינו טמון שם, אמנם אני טוב בלהסביר, בלכתוב ובלפתור בעיות טכניות אך השיגרה החוזרת והמשעממת של הבעיות לא דרשה יותר מידיי יצירתיות לאחר זמן מה, ואפילו הלקוחות הקשים שהיו "מפלפים" את המשמרת היו נעשים משעממים.

לא היה תחום טכני המשלב יצירתיות וכושא הבנה והתמצאות טכנית באופק והחלטתי שעליי לפנות לדרגה גבוהה יותר של תמיכה, לפתוח את החוש הטכני שלי למוצרים נוספים מעבר לתשתית או ספקית של אינטרנט. וכך התקבלתי לאחת החברות שאני יותר מעריך כיום - חברת GNS

חברת אחסון אתרים לא קטנה, המכילה בתוכה חברות אחסון אתרים שונות בארץ, בעלת עשרות של אתרים. שהגעתי לראיון הראשון הבנתי ששם מקומי ורציתי להגשים את הייעוד שאז חשבתי שמתאים לי, והוא להיות איש סיסטם לכל דבר המנהל שרתי ווינדוס.

התקבלתי לעבוד בתמיכה, התמיכה היא המדרגה שבין לבין, קשת האחריות של התמיכה נעה בין תמיכה פשוטה של הגדרת אימיילים ועד לניהול הרשאות ברשתי ווינדוס. HELP DESK פנים חברתי וחיצוני, הדורש ידע נרחב במגוון כלים והתמצאות רבה בשרתי ווינדוס, אקטיב דיירקטורי ועוד.

הידע היה חסר לי מהיותי תומך טכני פשוט בספקיות אינטרנט, אך הבעלים של החברה החליט לתת לי צ'אנס, והוא לא התחרט עליו. הפגנתי כושר למידה גבוה מאד ותוך שנה הפכתי להיות אחד מהאנשים הוותיקים והבכירים בתמיכה. אך שוב נתקלתי במכשול של היעדר היצירתיות.

היה נראה שבכל עבודה אני אגיע לרגע שבו נגמרו ההתקלויות החדשות והכל מתחיל לחזור על עצמו (כיאה לתמיכה טכנית) ההתקדמות שלי בחברה הגיעה לתומה, ונפרדתי מהחברה כחבר. למעשה הכניסה שלי לעולם קידום האתרים הייתה מעט הזויה.

ההצעה ששינתה את חיי - היום שבו מצאתי את היעוד שלי


שהציעו לי את ההעבודה הבנתי שאני מתכוון לעזוב חברה שאני נמצא בה כשנה וחודשיים ועושה בה משכורת של מביישת אף אחד לטובת עבודה מהבית, בחברה ובתחום שאיני מכיר בשביל משכורת נמוכה בהרבה יותר מהמשכורת שעשיתי בחברת GNS.

ללכת לעבוד מהבית בתחום שאיני מכיר שאין לי בו ניסיון ולקבל שכר קטן משמעותית הייתה בחירה מטורפת לחלוטין, ואני מכיר טוב את הטבע האנושי הדוחק להשאר ב"מסגרות יציבות" ונוחות, לכן אנשים נתרעים במקום עבודה שאינם מרוצים ממנו, בגלל התנאים.

הבחירה הזו הייתה לא קלה מבחינתי, וההשקעה גם כן. הלכתי ללמוד קורס קידום אתרים במכללת ג'ון ברייס. קורס קידום אתרים של חברת סאו סימפל, שהיא אחת החברות הוותיקות בקידום אתרים בארץ שבראשן עומד מומחה לא קטן בתחום ששמו ג'קי סויקיס.

לאחר הקורס התקבלתי לחברה שבה אני עובד היום, חברת דוראן קידום אתרים. ובכן לומר שלעבוד מהבית זו עבודה קלה יותר ונוחה יותר זה קל לומר מאשר לעשות, גיליתי משמעת עצמית חדשה ודרך חיים שונה מזו שהתרגלתי, החברה הזו היא לא כמו שום חברה אחרת זה אני יכול לציין בלב שלם.

השיעור שקיבלתי במחוייבות אישית, התמדה ומשמעת עצמית הוא יקר ערך וללא מחיר עליו, מי שאמר שעשייה מתוך אהבה מביאה לשחרור רוחני וגשמי כאחד, ויש מעט אמת בדבריו מעבר לעובדה שהתאהבתי במקצוע שלי שעורר את הסקרנות שלי כמו ילד קטן עם ערכה של מעבדה מדעית .

אלא מצאתי מקום שבו היצירתיות והכושר הטכני נפגשים בהיתוך מלא של אנרגיות ועשייה חיובית על גבי האינטרנט, המרחב הסיברנטי האינסופי שרובנו מבלים מולו שעות על גבי שעות, המקצוע שלי מייצר ללקוחותיי כסף ממשי, עושר ושפע והחלק שלי הוא מהותי.

האם תיארתם לעצמם פעם שתקומו בבוקר לעבודה שאתם אוהבים ? לעשות את מה שאתם אוהבים לעשות ? תוך כדי מתן שירות אמיתי, תוך סיוע ממשי לזולת ?

אני לא האמנתי... והנה אני .. כותב לכם, ובכן הבלוג הזה מתכוון להביא לכם בכל יום פנינה חדשה הסתכלות פנימית, מעט מהתפיסה האישית שלי על התחום ועל החיים בכלל.. 

3 תגובות:

 1. יפה כתבת,
  קודם כל שיהיה בהצלחה בבלוג החדש.
  אני חייב לציין שהיה לי ניסיון לא טוב בכלל עם GNS.
  שמרתי במועדפים (:

  השבמחק
 2. תודה רבה.. אני שמח לראות שנהנת מהפוסט
  יהיה לך קל לקבל עדכונים, אם תעשה עקוב אחריי מצד ימין מעט למעלה, ואתה תמיד מוזמן פשוט לעקוב אחרי הטוויטר.. הכל מתעדכן שם..

  ושוב תודה, אם יש לך טיפים על התנהלות מהבית, או בכלל אשמח שתשתף

  השבמחק
 3. דווקא אני יכול לומר (לפחות בשמי) שמהרגע שהגעתי לGNS נגמרו הדאגות :)

  השבמחק